فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي) :

فایل ورد مقاله تبيين مشارکت زنان روستايي در فعاليت هاي کشاورزي (مطالعه موردي: دهستان هاي بناجوي شرقي و شمالي شهرستان بناب آذربايجان شرقي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مطالعات جغرافیایی مناطق خشك از صفحه 69 تا 86 منتشر شده است.
نام: تبیین مشارکت زنان روستایی در فعالیت های کشاورزی (مطالعه موردی: دهستان های بناجوی شرقی و شمالی شهرستان بناب آذربایجان شرقی)
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کشاورزی زنان روستایی
مقاله مشارکت زنان
مقاله کلاس های آموزشی و ترویجی
مقاله شهرستان بناب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بوذرجمهری خدیجه
جناب آقای / سرکار خانم: شایان حمید
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی فخری

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف اصلی این پژوهش شناسایی نقش زنان روستایی در توسعه بخش کشاورزی شهرستان بناب و شناسایی متغیرهای اثرگذار (عوامل فردی، خانوادگی، سازمانی) بر میزان مشارکت آنان در فعالیت های مختلف کشاورزی است. روش تحقیق توصیفی ـ تحلیلی بوده و بر اساس مطالعات پیمایشی و کتابخانه ای، اطلاعات لازم جمع آوری و مورد توصیف و تحلیل آماری قرار گرفته است. با فرمول کوکران، 353 زن روستایی فعال در امور مختلف کشاورزی، از 8 روستای نمونه دهستان بناب، به عنوان حجم نمونه انتخاب شدند و با روش نمونه گیری تصادفی ساده مورد پرسشگری قرار گرفتند. برای توصیف و تحلیل داده ها از نرم افزار آماری SPSS و آزمون های t تک نمونه ای، t استودنت و ضریب همبستگی پیرسون استفاده شده است. نتایج حاصله حاکی از آن است که زنان در امور زراعی و در مرحله برداشت مشارکت بیشتری دارند و برخی از عوامل چون فردی، خانوادگی و سازمانی، مانع از مشارکت زنان روستایی در امور کشاورزی شده است.

توضیحات بیشتر