فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري :

فایل ورد مقاله ناحيه بندي آب و هوايي استان اصفهان با استفاده از روش هاي نوين آماري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مطالعات جغرافیایی مناطق خشك از صفحه 53 تا 68 منتشر شده است.
نام: ناحیه بندی آب و هوایی استان اصفهان با استفاده از روش های نوین آماری
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پهنه بندی اقلیمی
مقاله استان اصفهان
مقاله تحلیل عاملی
مقاله تحلیل خوشه ای

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: امیراحمدی ابوالقاسم
جناب آقای / سرکار خانم: عباس نیا محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پهنه بندی اقلیمی و شناخت مهمترین عوامل و عناصر تاثیرگذار بر هر ناحیه، یکی از راه های شناخت شناسنامه اقلیمی نواحی است. برای دریافت شناخت صحیح و جامع از اقلیم استان اصفهان، پهنه بندی اقلیمی با روش های نوین آماری مانند تحلیل عاملی و تحلیل خوشه ای انجام شد. برای این منظور تعداد 25 متغیر اقلیمی از 12 ایستگاه هواشناسی استان انتخاب گردید. سپس طی فرایند میانیابی IDW، ماتریس پهنه ای داده ها به ابعاد 111´25 به دست آمد و مبنای ناحیه بندی قرارگرفت. بررسی اقلیم استان با روش تحلیل عاملی نشان داد که اقلیم استان ساخته 5 عامل است، این عوامل به ترتیب اهمیت عبارتند از: عامل بارشی، عامل دمایی، عامل آسمان صاف و آفتابی، عامل بادی و غباری، عامل گرمایی و رطوبت. تحلیل خوشه ای روی 5 عامل اقلیمی وجود 4 ناحیه اقلیمی را در استان نشان داد. یافته ها حاکی از آن است که عوامل بارشی و دمایی به تنهایی نزدیک به 67 درصد رفتار اقلیمی را در استان تبیین می نمایند.

توضیحات بیشتر