فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان :

فایل ورد مقاله توابع انتقالي و پهنه بندي عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخي مزارع جنوبي استان خوزستان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در فیزیولوژی گیاهان زراعی از صفحه 45 تا 57 منتشر شده است.
نام: توابع انتقالی و پهنه بندی عنصر آهن در بذر گندم و خاک برخی مزارع جنوبی استان خوزستان
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آهن
مقاله پهنه بندی
مقاله تابع انتقالی
مقاله گندم

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: غلامی علی
جناب آقای / سرکار خانم: جعفرنژادی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: صیاد غلامعباس
جناب آقای / سرکار خانم: دوامی غلامحسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این پژوهش به منظور ایجاد توابع انتقالی و پهنه بندی عنصر آهن در بذر و شناخت عوامل موثر بر جذب آن در برخی مزارع گندم مناطق جنوبی استان خوزستان اجرا شد. بدین منظور در زمان رسیدگی گندم، از 121 مزرعه مناطق اهواز، دشت آزادگان، هندیجان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان، رامهرمز و امیدیه به صورت وزنی نمونه برداری جفتی از خاک و بذر گندم انجام و نمونه ها برای اندازه گیری میزان آهن و برخی ویژگیهای خاک به آزمایشگاه ارسال شد. نتایج نشان داد، میانگین مقدار عنصر آهن در بذر و خاک، به ترتیب 565 و 1256 میلی گرم در کیلوگرم بود. بیش از 50 درصد از خاک های مورد مطالعه دارای میزان آهن کمتر از 10 میلی گرم در کیلوگرم بودند. غلظت آهن در بذر گندم با مقدار شوری خاک همبستگی مثبت و معنی دار (r=0.74*) داشت. بین مقدار آهن خاک با درصد رس (r=0.73*)، ظرفیت تبادل کاتیونی (r=0.82*)، فسفر (r=-0.75*) و شوری(r=0.86**) نیز همبستگی مثبت و معنی داری وجود داشت. به عبارت دیگر، عامل شوری دارای نقش مهمی در افزایش جذب آهن بوسیله گیاه بود. تابع انتقالی حاصل نشان داد که غلظت آهن در بذر رابطه (R2=0.96) معنی دار با ویژگی های شوری، فسفر و ظرفیت تبادل کاتیونی خاک داشت. بررسی توزیع مکانی عنصر آهن در بذر و خاک نیز نشان داد که مدل کروی، از قابلیت مناسبی برای بیان پراکنش این عنصر در بذر و خاک برخوردار است.

توضیحات بیشتر