فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي :

فایل ورد مقاله بررسي تحليلي ساخت عبارت فعلي در زبان فارسي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 47 تا 70 منتشر شده است.
نام: بررسی تحلیلی ساخت عبارت فعلی در زبان فارسی
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فعل
مقاله عبارت فعلی
مقاله فعل مرکب
مقاله گروه فعلی
مقاله ساختمان فعل

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: وفایی عباسعلی
جناب آقای / سرکار خانم: كاردل ایلواری رقیه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
رکن اصلی و تفکیک ناپذیر جمله فعل است و ساختمان آن دارای اشکالی چون: فعل ساده، پیشوندی، مرکب، پیشوندی مرکب، عبارت فعلی و فعل های لازم یک شخصه می باشد. بحث و بررسی های زیادی در خصوص ساختمان فعل صورت گرفته است، لیکن درباره ساختمان عبارت فعلی، به صورتی بایسته، پژوهشی جامع صورت نگرفته است. در این مقاله کوشش می شود تا با توجه به نظر دستور نویسانی چون خانلری، احمدی گیوی، ابوالقاسمی، انوری، فرشیدورد و ارژنگ و زبان شناسانی چون مشکوه الدینی، باطنی، وحیدیان کامیار و طبیب زاده، به عبارت فعلی پرداخته شود و با نقد و تحلیل هریک از آنها، به درستی و نادرستی و نیز اختلاف دیدگاه ها اشاره و در این مباحث، نظر نگارندگان ارایه گردد. لذا هدف این نوشتار، این است که به تبیین نظرات دستورنویسان سنتی و جدید و تعریف دقیق تر و علمی تری که از سوی آنها ارایه شده است، بپردازد و در نهایت، با تحلیل ساخت عبارت فعلی، آن را از دو بعد ساختاری و معنایی مورد بررسی قرار دهد.

توضیحات بیشتر