فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي :

فایل ورد مقاله تفکيک و شناسايي شکلي واحدهاي پلاياي گاوخوني به منظور تهيه نقشه هاي ژئومورفولوژي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مطالعات جغرافیایی مناطق خشك از صفحه 17 تا 34 منتشر شده است.
نام: تفکیک و شناسایی شکلی واحدهای پلایای گاوخونی به منظور تهیه نقشه های ژئومورفولوژی
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سیف عبداله
جناب آقای / سرکار خانم: محمدی ملیحه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در ژئومرفولوژی برای تفکیک و شناسایی واحدهای شکلی، روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از مهم ترین آن ها روش مبتنی بر نظریه سلسله مراتبی است. هدف اصلی در این مقاله شناسایی و تفکیک واحدهای شکلی زمین در پلایای گاوخونی و نمایش آن ها بر روی نقشه ژئومرفولوژی بر اساس روش سلسله مراتبی است. برای تهیه نقشه ژئومرفولوژی، ساخت لایه های رقومی از جمله نقشه ی واحدهای شکلی مناظر، نقشه اطلاعات مواد مادری، واحد شکلی زمین نما و واحدهای ارضی ضروری است. در این راستا با تکیه بر قابلیت سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور واحدهای ژئومرفیک منطقه ی مطالعاتی تفکیک و شناسایی شده؛ سپس بر اساس روش سلسله مراتبی روی نقشه ژئومرفولوژی نمادین گردید. پایگاه اطلاعاتی منطقه شامل نقشه های میان مقیاس توپوگرافی (1:50000, 1: 25000)، نقشه زمین شناسی و تصویر ماهواره ای لندست 7 سنجنده ETM و ; می باشد.
طبق نتایج به دست آمده در این تحقیق، پلایای گاوخونی یک چشم انداز ژئومرفولوژی است. این چشم انداز متشکل از واحدهای شکلی مناظر، زمین نما و واحدهای ارضی است. با تهیه نقشه ژئومرفولوژی و شناخت واحدهای شکلی می توان گام موثری جهت ارزیابی قابلیت ارضی و شناخت مسایل مربوط به مدیریت محیط در سطح قلمروهای ژئومورفیک؛ از جمله منطقه مطالعاتی برداشت. هم چنین قابلیت سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور می تواند برای رسیدن به اهداف این تحقیق مفید باشد.

توضیحات بیشتر