فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي :

فایل ورد مقاله منطق الطير عطار و منطق گفتگويي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 19 تا 46 منتشر شده است.
نام: منطق الطیر عطار و منطق گفتگویی
این مقاله دارای 28 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله منطق الطیر
مقاله منطق مکالمه
مقاله چندصدایی
مقاله بینامتنیت
مقاله روایت
مقاله باختین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضی احمد
جناب آقای / سرکار خانم: بتلاب اکبرآبادی محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
منطق گفتگویی از جمله نظریه هایی است که در آن به زبان و سخن به عنوان پدیده هایی اجتماعی نگریسته می شود. این نظریه که تاثیر چشم گیری بر منتقدان و نظریه پردازان بعدی گذاشت، در قالب دو گزاره اصلی چندصدایی و تک صدایی، ظرفیت و افق تازه ای برای خوانش متون گوناگون به دست داد. این مقاله درصدد است تا با بازخوانی منطق الطیر عطار بر اساس منطق گفتگویی میخاییل باختین، میزان همخوانی این تئوری را با روایت عطار از سیر پرندگان به سوی سیمرغ، بررسی و تحلیل نماید. این بررسی نشان می دهد که عناصری همچون حقیقت مداری، وحدت گرایی و رابطه مرید و مرادی، از منطق الطیر متنی تک صدایی می سازد، اما مواردی وجود دارد که این متن را چندصدا کرده است؛ از جمله این موارد، پیشبرد روایت با تکیه بر گفتگوست که موجب می شود صدای شخصیت های دیگر نیز در کنار صدای نویسنده شنیده شود. افزون بر این، تاکید هدهد بر حرکت جمعی و پیدایش دیگربودگی که سرانجام، به فروپاشی شخصیت استعلایی هدهد می انجامد و همچنین، وجود فضایی کارناوالی و نشانه هایی از نقیضه و سبک بخشی، خاصیتی چندآوایی به منطق الطیر داده است.

توضیحات بیشتر