فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704) :

فایل ورد مقاله ارزيابي کارآيي مديريت تلفيقي (شيميايي+مکانيکي) علف هاي هرز در ذرت (هيبريد سينگل کراس 704) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در فیزیولوژی گیاهان زراعی از صفحه 3 تا 18 منتشر شده است.
نام: ارزیابی کارآیی مدیریت تلفیقی (شیمیایی+مکانیکی) علف های هرز در ذرت (هیبرید سینگل کراس 704)
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ذرت
مقاله مدیریت تلفیقی علف های هرز
مقاله علف کش
مقاله کولتیواسیون

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لرزاده شاپور
جناب آقای / سرکار خانم: عنایت قلی زاده محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: چعب عبدالنور

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور ارزیابی کارآیی مدیریت کنترل علف های هرز مزارع ذرت هیبرید سینگل کراس 704 با روش تلفیقی مکانیکی-شیمیایی، آزمایشی در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با چهار تکرار، در تابستان 1385 در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر انجام شد. تیمارها شامل آترازین+آلاکلر، آترازین+آلاکلر+یک بار کولتیواسیون+توفوردی، آترازین+آلاکلر+دوبار کولتیواسیون، ارادیکان، ارادیکان+یک بار کولتیواسیون+توفوردی، اردیکان+دوبار کولتیواسیون+توفوردی، دوبار کولتیواسیون+توفوردی همراه با دو تیمار شاهد بدون کنترل علف هرز و کنترل کامل علف های هرز بودند. علف کش های آترازین، آلاکلر و ارادیکان به صورت پیش کاشت به کار برده شدند و علف کش توفوردی در مرحله 2 تا 5 برگی به کار رفتند. تیمارهای کولتیواسیون به ترتیب 15 و 25 روز پس از علف کش توفوردی به کار برده شدند. نتایج آزمایش نشان داد که تاثیر تیمارهای آزمایش بر روی صفات مختلف از جمله وزن خشک کل، عملکرد و اجزای عملکرد ذرت معنی دار شده است به طوری که بیشترین عملکرد دانه متعلق به تیمار T3 به میزان 11800 کیلوگرم در هکتار بوده است. این تحقیق نشان داد که روش های مدیریت تلفیقی جهت کنترل علف های هرز از روش های شیمیایی یا مکانیکی مناسب تر می باشد و تیمارهایی که علف کش های پیش کاشت آن ها دامنه وسیع تری از علف های هرز را کنترل می کنند، کارآیی بیشتری نسبت به سایر تیمارها دارند.

توضیحات بیشتر