فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق :

فایل ورد مقاله بررسي نوستالژي در شعر حميد مصدق که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 1 تا 18 منتشر شده است.
نام: بررسی نوستالژی در شعر حمید مصدق
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حمید مصدق
مقاله شعر
مقاله حسرت گذشته
مقاله نوستالژی فردی
مقاله نوستالژی جمعی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نظری نجمه
جناب آقای / سرکار خانم: کولیوند فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مباحث مطرح در روان شناسی «نوستالژی» است که ارتباطی قوی با حافظه و خاطره دارد. حسرت گذشته های شیرین و تقابل زمان حال با این گذشته، نوستالژی نامیده می شود. مفهوم نوستالژی، تاریخی به قدمت هبوط حضرت آدم (ع) دارد و از دیرباز، درون مایه بسیاری از آثار ادبی را به خود اختصاص داده است. حمید مصدق نیز از جمله شاعران معاصر است که حسرت گذشته های خوش از دست رفته، در شعرش به صورتی برجسته دیده می شود. نوستالژی در شعر مصدق، بیش از همه در عاشقانه هایش و به صورت فردی نمود می یابد. از سوی دیگر، نوستالژی جمعی را در سروده های سیاسی – اجتماعی این شاعر و در یادکردش از روزگار حاکمیت دادگری، آزادی و امنیت و همچنین، در حسرت به دوران زندگی آدم (ع) در بهشت و آرزوی بازگشت به دوران نخستین بشر و روزگار دوری از آلودگی و ناپاکی، می توان دید. مقاله حاضر بر آن است تا به بررسی نمودهای نوستالژی در سروده های این شاعر بپردازد.

توضیحات بیشتر