فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386»

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386» دارای 35 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386»  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386»،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386» :

فایل ورد مقاله تعيين حد آستانه اي سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثير آن بر رشد اقتصادي «مورد کاوي تجربي ايران 1345 – 1386» که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 119 تا 149 منتشر شده است.
نام: تعیین حد آستانه ای سهم حق الضرب پول از GDP با درنظر گرفتن تاثیر آن بر رشد اقتصادی «مورد کاوی تجربی ایران 1345 – 1386»
این مقاله دارای 31 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کسری بودجه
مقاله حق الضرب
مقاله حد آستانه ای
مقاله رشد اقتصادی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دل انگیزان سهراب
جناب آقای / سرکار خانم: سهیلی كیومرث
جناب آقای / سرکار خانم: خالویی الهه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نگاهی گذرا به بودجه ایران نشان می دهد که در اغلب قریب به اتفاق سالها، همواره بخش قابل توجهی از کسری بودجه دولت ایران از طریق چاپ پول تامین مالی شده است. انتشار پول از طریق تورم و رشد حقیقی اقتصاد، منجر به تحقق درآمد برای دولت و با افزایش سطح عمومی قیمت ها، از نظر کاهش قدرت خرید مردم، منجر به “مالیات تورمی” می گردد که بدون آگاهی مردم، ازآنها اخذ می شود.
با رشد حقیقی اقتصاد به منظور به گردش درآمدن تولیدات اضافی، نیاز به مانده حقیقی پول بیشتر می شود. در این شرایط، دولت با اعطای پول اعتباری، کالاها و خدماتی را که دارای ارزش ذاتی هستند به تصاحب خود درمی آورد.
در این مطالعه، با توجه به اهمیت رشد اقتصادی در مباحث کلان، رابطه حق الضرب پول با رشد سرانه اقتصادی، با استفاده از مدل های اقتصادسنجی بررسی، و مدل های تصریح شده با بهره گیری از داده های دوره 86- 1345 و به روش CLS برآورد و نتایج آنها مورد تجزیه و تحلیل واقع شده و حد آستانه ای سهم حق الضرب از تولید ناخالص داخلی نیز مورد سنجش قرار گرفته است.
نتایج این مطالعه نشان می دهد حق الضرب پول در سطوح بالا تر از حدآستانه، دارای اثر منفی و معنی دار بر رشد اقتصادی است ولی در سطوح پایین تر از حد آستانه، تاثیر حق الضرب بر رشد اقتصادی خنثی است.

توضیحات بیشتر