فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها :

فایل ورد مقاله خدمات گردشگري در کشورهاي گروه 8-D شناسايي توانايي ها و مزيت ها در اين کشورها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 101 تا 118 منتشر شده است.
نام: خدمات گردشگری در کشورهای گروه 8-D شناسایی توانایی ها و مزیت ها در این کشورها
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توان تجاری
مقاله تجارت دو جانبه
مقاله روش برآورد ساده
مقاله ایران
مقاله گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نجارزاده رضا
جناب آقای / سرکار خانم: تاسان مونا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
همگرایی بین اعضای گروه D-8 وابسته به افزایش حجم تجارت درون گروهی است. از سوی دیگر، رشد چشمگیر تجارت خدمات و ارزش افزوده بالای این بخش طی سالهای اخیر، کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را به تجارت غیر کالایی ترغیب نموده است. لذا بررسی مزیت های نسبی و توان تجاری بخش خدمات گردشگری این کشورها می تواند گام موثری در تقویت همکاری ها در راستای توسعه و تجارت بین آنها باشد.
این مقاله در صدد شناسایی امکانات بالقوه صادراتی کشورهای گروه D-8 در زمینه خدمات گردشگری است تا بر اساس این ظرفیت های بالقوه، زمینه مبادلات بین این کشورها را تعیین کند.
بدین منظور، پس از بررسی و مطالعات موقعیت اقتصادی کشورهای گروه D-8، با استفاده از روش برآورد توان ساده، ظرفیت بالقوه تجاری کشورهای فوق در زمینه گردشگری محاسبه شده است. نتایج این برآوردها نشان می دهد که این کشورها ظرفیت مبادلاتی نسبتا خوبی دارند ولی در اکثر موارد، این ظرفیت ها در عمل چندان مورد استفاده قرار نگرفته است.

توضیحات بیشتر