فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان) دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان) :

فایل ورد مقاله تاثير نرخ ارز بر صادرات غيرنفتي ايران به کشورهاي منتخب خاورميانه (ترکيه، امارات، عربستان، کويت، پاکستان) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 81 تا 100 منتشر شده است.
نام: تاثیر نرخ ارز بر صادرات غیرنفتی ایران به کشورهای منتخب خاورمیانه (ترکیه، امارات، عربستان، کویت، پاکستان)
این مقاله دارای 20 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نرخ ارز
مقاله صادرات غیرنفتی
مقاله نسبت قیمتها
مقاله تولید ناخالص داخلی
مقاله پانل دیتا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سحابی بهرام
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: شوره كندی علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این تحقیق با استفاده از اطلاعات سالیانه 1385-1357 (2006- 1978)، به بررسی تاثیر نرخ ارز بر صادرات کالاهای غیرنفتی پرداخته شده است. روش مورد استفاده این تحقیق، پانل دیتا بوده و پنج کشور ترکیه، امارات، پاکستان، عربستان و کویت به عنوان کشورهای میزبان، و تولید ناخالص داخلی کشورهای میزبان، نرخ ارز دوطرفه، نسبت قیمتهای صادراتی و متغیر موهومی جنگ به عنوان متغیرهای توضیحی برای صادرات غیرنفتی استفاده شده است.
نتایج تحقیق نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی کشورهای میزبان و نرخ ارز، تاثیر مثبت، نسبت قیمتها و جنگ، تاثیر منفی و معنی دار بر صادرات کالاهای ایرانی به این کشورها دارند.
همچنین ضرایب جزئی تغییر نرخ ارز بر صادرات به هریک از این کشورها نشان می دهد که نرخ ارز بر صادرات ایران به سه کشور ترکیه، امارات و پاکستان، تاثیر مثبت، و بر صادرات به دو کشور دیگر، تاثیر منفی دارد.

توضیحات بیشتر