فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني :

فایل ورد مقاله تاثير تورم بر رشد اقتصادي در ايران با تاکيد بر نااطميناني که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 67 تا 80 منتشر شده است.
نام: تاثیر تورم بر رشد اقتصادی در ایران با تاکید بر نااطمینانی
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژگان تورم
مقاله نااطمینانی تورم
مقاله رشد اقتصادی
مقاله شکست ساختاری
مقاله مدل واریانس ناهمسانی شرطی خود رگرسیو تعمیم یافته (GARCH)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پیروانی خسرو
جناب آقای / سرکار خانم: داور بهاره

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پدیده تورم بویژه در نرخهای بالا به طور مستقیم و غیر مستقیم، هزینه زیادی را بر جامعه تحمیل می نماید. همچنین پیامدهای سوء از نااطمینانی تورم ناشی می شود. در این ارتباط، سوالات زیر مطرح است: نرخ تورم و نااطمینانی، بر رشد اقتصادی در ایران چه تاثیری دارد؟ آیا نقطه شکست ساختاری بر رابطه میان تورم و رشد اقتصادی در ایران اثر می گذارد؟
مطالعه حاضر، به بررسی تاثیر تورم و نااطمینانی آن بر رشد اقتصادی در دوره 86-1353 با در نظر گرفتن نقطه شکست ساختاری برای اقتصاد ایران و پاسخ به سوالات مطرح شده می پردازد. برای برآورد مقادیر نااطمینانی تورم از مدل واریانس ناهمسانی شرطی خود رگرسیو تعمیم یافته (GARCH) استفاده شده و بر اساس تحلیل داده های مورد مطالعه، نقطه شکست ساختاری در نرخ تورم 20 درصد تعیین گردیده است.
در الگوی مورد نظر این مطالعه رشد اقتصادی، تابعی از نرخ تورم، نرخ رشد حجم پول، نرخ رشد سرمایه ناخالص ثابت حقیقی و نااطمینانی تورم می باشد. نتایج تحقیق حاکی از آن است که تاثیر تورم بر رشد اقتصادی منفی می باشد. در سطوح کمتر از 20 درصد این تاثیر منفی، کمترین مقدار و در نرخ های بالاتر، افزایش می یابد. همچنین تاثیر نااطمینانی تورم طی دوره مورد مطالعه بر رشد اقتصادی منفی است.

توضیحات بیشتر