فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها :

فایل ورد مقاله بررسي اثر شاخص هاي کلان اقتصادي بر مطالبات معوق بانک ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 43 تا 65 منتشر شده است.
نام: بررسی اثر شاخص های کلان اقتصادی بر مطالبات معوق بانک ها
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نرخ قصور
مقاله شاخص های اقتصاد کلان
مقاله ARDL
مقاله VAR
مقاله استرس تست

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حیدری هادی
جناب آقای / سرکار خانم: زواریان زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: نوربخش ایمان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
شرایط اقتصاد کلان و دخالت های دولت و بانک مرکزی در اقتصاد به همراه ادوار تجاری که در بستر اقتصاد جهانی شکل می گیرد، می تواند باعث تحریک سودآوری شرکت ها و گیرندگان انفرادی وامها شده و مجموع تسهیلات و مطالبات معوق سیستم بانکی را تحت تاثیر قرار دهد. در این شرایط، تخمین یک مدل اقتصادی مناسب که از اطلاعات گذشته استفاده کند، به درک بهتر از روابط بین شرایط اقتصادکلان بر روی مطالبات معوق بانکی و ریسک اعتباری کمک می نماید.
بدین ترتیب در مطالعه حاضر به بررسی اثر شوک های کلان اقتصادی بر روی مطالبات معوق بانک ها در دوره زمانی87 -1379 می پردازیم. برای این منظور در وهله اول از مدل ARDL استفاده نمودیم، اما از آنجا که متغیرهای برونزای مدل، خود دارای خاصیت درونزایی هستند، لذا سعی شد برای نمایش روابط پویای متغیرهای برونزا، از مدل VAR استفاده گردد.
همچنین به منظور بررسی اثر واکنش مطالبات معوق به شوک های اقتصادی، از تابع واکنش آنی و تجزیه واریانس ها به عنوان ابزاری برای تحلیل استرس تست استفاده نمودیم. طبق مدل های برزاش شده، تاثیر شوک متغیرهای اقتصادی که از اجرای سیاست های پولی و مالی نظیر تورم، رشد ناخالص داخلی بدون نفت، حجم نقدینگی و نرخ سود تسهیلات به ترتیب – به وجود می آید – دارای بیشترین تاثیرات برروی مطالبات معوق سیستم بانکی نسبت به سایر متغیر های کلان اقتصادی هستند.

توضیحات بیشتر