فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران :

فایل ورد مقاله بررسي اثر عدالت بين زماني بر رشد اقتصادي با تاکيد بر نقش ارجحيت زماني، مطالعه موردي: اقتصاد ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در پژوهشهای اقتصادی از صفحه 19 تا 41 منتشر شده است.
نام: بررسی اثر عدالت بین زمانی بر رشد اقتصادی با تاکید بر نقش ارجحیت زمانی، مطالعه موردی: اقتصاد ایران
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارجحیت زمانی
مقاله تنزیل
مقاله رشد اقتصادی
مقاله عدالت بین زمانی
مقاله بهینه یابی پویا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بخشی دستجردی رسول

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در اقتصاد متعارف، اذعان می شود که رشد اقتصادی و توزیع عادلانه تر درآمدها، اهدافی هستند که دستیابی همزمان به آنها امکان پذیر نیست، زیرا حرکت در راستای توزیع عادلانه تر درآمدها، تمایل کل به پس انداز را کاهش می دهد. اما بر اساس الگوهای رشد بهینه، به نظر می رسد، بالاترین رشد اقتصادی هنگامی برای یک سیستم محقق می شود که در توزیع امکانات و منابع تولید بین کلیه نسل ها بیشترین توجه به عدالت معطوف شود، زیرا هرچه نسل های حاضر درتخصیص بهینه امکانات بین خود و دیگر نسل ها، اهمیت بیشتری برای خود قایل باشند، حجم منابع در دسترس برای کل سیستم کاهش خواهد یافت و بنابراین رشد اقتصادی درنرخ پایین تری تثبیت خواهد شد. آن چیزی که این سازوکار را فراهم می کند، ارجحیت گذاری زمانی نسل حاضر بر مقدار مصرف نسل های آتی است که ازطریق اعمال نرخ های تنزیل بالاتر فراهم می شود و در نتیجه، عدالت بین نسلی (بین زمانی)، بیشتر مخدوش شده و حجم بهینه پس انداز، کمتر و بنابراین رشد اقتصادی کمتری محقق می شود.
برازش تجربی مدل برای اقتصاد ایران و حل الگو از روش بهینه یابی پویا، حاکی از آن است که، چنانچه سیاستگذار اقتصادی در یک افق برنامه ریزی بتواند از طریق سیاست های مناسب اقتصادی و اجتماعی، عدالت بین زمانی بیشتری را محقق کند و ارجحیت زمانی اجتماعی را به نرخ 5 درصد کاهش دهد، مقادیر واقعی تولید سرانه، مصرف، پس انداز و ذخیره سرمایه سرانه به ترتیب معادل 65 درصد، 22 درصد و 42 درصد افزایش خواهند داشت. بنابراین نتایج تجربی حاکی از اثر مثبت توجه به عدالت بین زمانی بر رشد اقتصادی می باشد.

توضیحات بیشتر