فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک :

فایل ورد مقاله لزوم سطح عايق براي جمع آوري آب باران در نواحي نيمه خشک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله علوم و مهندسی آبخیزداری ایران از صفحه 53 تا 56 منتشر شده است.
نام: لزوم سطح عایق برای جمع آوری آب باران در نواحی نیمه خشک
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اراضی شیبدار
مقاله بارندگی روزانه
مقاله تیمار سطوح آبگیر
مقاله ضریب رواناب و لایه غیر قابل نفوذ نایلونی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی علی
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی سیدجمال

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ایجاد پوشش گیاهی دایمی و دارای بازدهی اقتصادی از راه های کنترل فرسایش در دشت های دامنه ای به روش مشارکت مردمی است. به همین منظور ایجاد سامانه های سطوح آبگیر باران همراه با افزایش ضریب رواناب سطحی خصوصا در بارش های حداقل روزانه لازم می باشد. با توجه به نیاز کشور بخصوص استان زنجان به استفاده از روش های مناسب ایجاد سامانه جمع آوری آب باران با هدف تامین آب و توسعه باغات مثمر در اراضی شیب دار این طرح تحقیقاتی در ایستگاه قره چریان زنجان اجرا گردید. نظر به اینکه ایستگاه سینوپتیک زنجان به عنوان ایستگاه معرف شرایط اقلیمی نیمه خشک محسوب می گردد. لذا فراوانی بارش های روزانه در هر ماه و برای یک دوره آماری 45 ساله و برای مقادیر بیشتر از صفر، 1، 5 و 10 میلی متر تهیه گردید. سطوح آبگیر با تیمارهای سطح عایق، نیمه عایق و طبیعی در چهار تکرار بر روی سطح شیب دار ایجاد و میزان بارش روزانه و عمق رواناب اندازه گیری شد. نتایج نشان داد که میزان فراوانی بارش های روزانه با عمق مساوی یا بیشتر از 1، 5 و 10 میلی متر در ماه های گرم شامل تیر، مرداد و شهریور بترتیب دارای متوسط فراوانی وقوع حدودا یک بار در یک، سه و ده سال هستند. تجزیه واریانس، مقایسه میانگین ها و تحلیل رگرسیونی بین عمق بارندگی روزانه و عمق رواناب ایجاد شده نشان می دهد که تیمارها دارای تفاوت آماری معنی دار در سطح یک درصد خطا می باشند. همچنین حد آستانه بارندگی برای شروع رواناب برای سطوح عایق، نیمه عایق و طبیعی در حدود 1، 4 و 7 میلیمتر و متوسط درصد ضریب رواناب 439، 1215 و 304 می باشد.

توضیحات بیشتر