فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان دارای 37 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان :

فایل ورد مقاله بازخواني انتقادي آموزه قانون طبيعي در حکمت عملي يونان باستان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 169 تا 201 منتشر شده است.
نام: بازخوانی انتقادی آموزه قانون طبیعی در حکمت عملی یونان باستان
این مقاله دارای 33 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قانون طبیعی
مقاله نقد قانون طبیعی
مقاله حکمت عملی
مقاله پیش سقراطیان
مقاله سوفسطاییان
مقاله فیلسوفان یونان باستان
مقاله رواقیان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: طالبی محمدحسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
دانشمندان دوره اول یونان باستان قانون طبیعی را قانونی جهان شمول، ازلی، و بی همتا می دانستند و از آن به عنوان بنیادی ترین منبع برای اخذ بهترین معیارهای زندگی بشر یاد می کردند. مشکلات معرفت شناسانه نسل اول سوفسطاییان تاثیری عمیق در آرای فلسفی نسل های بعدی این نحله گذاشت، به طوری که در میان آنان، بر سر مساله اعتبار قانون طبیعی اختلاف نظر پیش آمد. فیلسوفان یونانی که احکام عقل را پایه ای ثابت برای معرفت بشر می دانستند، از سرسخت ترین حامیان قانون طبیعی در دوره یونان باستان به شمار می آیند. رواقیان که نقش مهمی در توسعه بحث قانون طبیعی داشتند، مفاد آن را «زیستن بر طبق طبیعت» می دانستند.
نوشتار حاضر به بیان انتقاداتی خواهد پرداخت که بر آموزه «قانون طبیعی» در دوره یونان باستان وارد است. این انتقادات در دو دسته جداگانه بیان می شوند: 1) انتقاداتی که در مساله قانون طبیعی، به طور مشترک، بر همه اندیشمندان دوره یونان باستان وارد است: ابهام مفهومی قانون طبیعی، ابهام مصداقی آن و نیز ابهام در وجه تسمیه آن در حکمت عملی یونان باستان، 2) انتقادات نه گانه ای که به طور مجزا، به محتوای فکری برخی از این دانشمندان مربوط است. این گزاره ها با عنوان «انتقادات مختص» بیان می شوند.

توضیحات بیشتر