فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت :

فایل ورد مقاله زيبايي مقيد و زيبايي آزاد از نظر کانت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 151 تا 168 منتشر شده است.
نام: زیبایی مقید و زیبایی آزاد از نظر کانت
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خیال
مقاله فاهمه
مقاله عقل
مقاله زیبایی آزاد
مقاله زیبایی مقید
مقاله غایتمندی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ماحوزی رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
کانت قوه حکم تاملی (خیال) را قوه ذوقِ زیباشناختی معرفی کرده است. هنگامی که خیال مستقل از فاهمه و عقل، و بر مبنای اصل غایتمندی ذهنی، صورت های محض اعیان را انتزاع کند، «زیبایی آزاد» عرضه می دارد، و هنگامی که این صورت ها را با مفهوم کمال (غایتمندی عینی درونی) عین همراه سازد، «زیبایی مقید» عرضه می دارد. کانت این اتصال را در زیبایی مقید، اتصال خیر و زیبا دانسته است. این نکته، ابهام وسیعی را در تلقی کانت از معنای زیبایی ایجاد کرده است، به گونه ای که برخی از مفسران، زیبایی مقید را زیبایی اصیل ندانسته، بلکه آن را محصول عقل دانسته اند. این نوشتار درصدد است با تشریح زیبایی آزاد و زیبایی مقید از نظر کانت، و تاکید وی بر استقلال حکم زیباشناختی، نادرستی این تفسیر را نشان دهد.

توضیحات بیشتر