فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري :

فایل ورد مقاله نقدهاي پوپر و مشکلات ابطال پذيري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 125 تا 150 منتشر شده است.
نام: نقدهای پوپر و مشکلات ابطال پذیری
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ابطال پذیری
مقاله اثبات پذیری
مقاله استقرا
مقاله تقرب به صدق
مقاله واقع گرایی پوپر
مقاله معینی گری
مقاله پوزیتیویسم
مقاله مشاهده
مقاله نظریه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با اینکه ابطال پذیری از دیدگاه های تاثیرگذار در فلسفه علم قرن بیستم به شمار می رود، اما موفقیت این دیدگاه بیشتر در جنبه سلبی آن یعنی در نقد دیدگاه های رقیب است. در این نوشتار، ضمن بازخوانی نقدهای پوپر بر دیدگاه هایی مانند پوزیتیویسم و معینی گری، به لوازم نظریه ابطال پذیری در نفی علمیت فرضیه تکامل داروین اشاره خواهد شد، در پایان نیز استدلال خواهد شد که ابطال پذیری در جنبه ایجابی موفقیت چندانی ندارد و از ارایه توصیفی درست از نقش مشاهده در حوزه علم و نسبت آن با نظریه ناتوان است.

توضیحات بیشتر