فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي :

فایل ورد مقاله پيشينه علم حضوري در سنت فلسفه اسلامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 95 تا 123 منتشر شده است.
نام: پیشینه علم حضوری در سنت فلسفه اسلامی
این مقاله دارای 29 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله علم
مقاله حضور
مقاله علم حضوری
مقاله تعقل
مقاله فارابی
مقاله ابن سینا
مقاله شیخ اشراق
مقاله ملاصدرا
مقاله فلسفه اسلامی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سربخشی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
موضوع «علم حضوری» جنبه های گوناگونی دارد. یکی از این جنبه ها بررسی تاریخی علم حضوری و بازکاوی نگاه فلاسفه گذشته است. پرسش از اینکه علم حضوری یکی از آموزه های جدید فلسفه اسلامی است یا سابقه ای دیرین دارد، و در صورت مثبت بودن پاسخ بخش دوم سوال نقش فیلسوفان گذشته در آن چه بوده است، مهم ترین سوالاتی است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.
روش ما در بررسی این سوالات مراجعه به منابع اصیل فلسفه اسلامی و تحلیل آرا فلاسفه مهم این سنت بوده است. بدیهی است برداشت ما از مطالب قدما متاثر از یافته های جدیدی است که متاخران بر حرف های قدما اضافه کرده اند.
نتایج حاصل این پژوهش عبارت است از: توجه فیلسوفان ـ از همان ابتدا ـ به موضوع علم حضوری و تفکیک آن از علم حصولی، و دانستن احکام خاص علم حضوری. ضمنا یکی دانستن تعقل و علم حضوری، از طرف فیلسوفان مسلمان دست کم در برخی از مصادیق، از دیگر نتایج این پژوهش است.

توضیحات بیشتر