فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه) دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه) :

فایل ورد مقاله حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مباني حکمت متعاليه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 43 تا 69 منتشر شده است.
نام: حرکت و زمان در مجردات (بر اساس مبانی حکمت متعالیه)
این مقاله دارای 27 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حرکت
مقاله زمان
مقاله مادی
مقاله جسمانی
مقاله مجرد
مقاله صدرالمتالهین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سعیدی احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تقریبا همه حکما در اینکه حرکت و زمان از ویژگی های موجودات مادی بوده و عالم تجرد و موجودات مجرد کاملا منزه و برتر از آنها هستند، اتفاق نظر دارند. اما می توان با کمک مبانی حکمت متعالیه و دقت نظر در مفاهیم «مجرد»، «مادی»، «حرکت»، و «زمان» ثابت کرد که تنها مراتب عالی تجرد فارغ از حرکت و زمان اند و در مراتب نازل «تجرد»، نه تنها دلیل قاطعی بر استحاله «حرکت» و «زمان» نیست، بلکه چه بسا با الهام از پاره ای از آموزه های نقلی، بتوان ادله ای هم بر امکان و وقوع «حرکت» اقامه کرد.

توضیحات بیشتر