فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق :

فایل ورد مقاله عالم عقول از منظر ابن سينا و شيخ اشراق که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در معرفت فلسفی از صفحه 11 تا 42 منتشر شده است.
نام: عالم عقول از منظر ابن سینا و شیخ اشراق
این مقاله دارای 32 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ابن سینا
مقاله شیخ اشراق
مقاله سهروردی
مقاله عقول طولیه
مقاله عقول عرضیه
مقاله عالم عقول
مقاله مراتب هستی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احسن مجید
جناب آقای / سرکار خانم: یزدان پناه سیدیداله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
برخی بر این عقیده اند که سهروردی جز تغییر اصطلاحات، کار دیگری در فلسفه نکرده است، بر این اساس، اختلاف و افتراقی با مشا ندارد. در مقاله حاضر، با تامل بر دیدگاه شیخ اشراق درباره عالم عقول و مقایسه آن با دیدگاه های ابن سینا، این فرضیه را به اثبات خواهیم رساند که سهروردی در عین آنکه از بستر مشایی بهره می برد و خود نخست مشایی بوده است، اما به طور روشن از این مکتب جدا می شود. او با توجه به مبانی فلسفی خاص خود، برخی مراتب هستی همچون عالم عقول عرضیه را اثبات می کند. افزون بر این، مراتب مورد اتفاق همچون عالم عقول طولیه نیز در دستگاه سازوار هستی شناختی وی تفسیر و تحلیل های جدید و مستقلی می یابد. البته، سهروردی در برخی موارد نسبت به ابن سینا کاستی هایی دارد، اما در مجموع، تبیین های وی در این باره دقیق تر به نظر می رسد.

توضیحات بیشتر