فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم :

فایل ورد مقاله توسعه معادله هاي همبستگي براي برآورد تلفات انتقال در رودخانه هاي فصلي حوزه آبخيز قره قوم که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله علوم و مهندسی آبخیزداری ایران از صفحه 13 تا 24 منتشر شده است.
نام: توسعه معادله های همبستگی برای برآورد تلفات انتقال در رودخانه های فصلی حوزه آبخیز قره قوم
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تلفات انتقال
مقاله رودخانه های فصلی
مقاله معادله های همبستگی
مقاله حوزه آبخیز قره قوم و حجم جریان بالادست

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بمبئی چی ساناز
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی سیدمحمود
جناب آقای / سرکار خانم: قهرمان بیژن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در رودخانه های مناطق خشک جریان آب سطحی به طور دایمی برقرار نمی باشد و محدود به دوره های زمانی كوتاه مدت می شود كه پس از آن دوباره رودخانه خشك می گردد. لذا هنگام وقوع سیلاب، حجم جریان در پایین دست به علت نفوذ به بستر رودخانه، کاهش می یابد، که این کاهش حجم، تلفات انتقال نامیده می شود. در این پژوهش سعی می شود تا با توسعه معادله های همبستگی برای حوضه آبریز قره قوم در خراسان رضوی، تلفات انتقال در رودخانه های این حوضه را برآورد نمود. برای این منظور، اطلاعات موجود در ایستگاه های آب سنجی و ویژگی های فیزیکی رودخانه های کشف رود، کارده و زشک در این حوضه استخراج، تحلیل و مورد استفاده قرار گرفتند. به منظور تولید معادله های همبستگی، تلفات انتقال در کیلومتر اول از ابتدای هر بازه به عنوان متغیر وابسته معادله در نظر گرفته شد و چگونگی وابستگی آن به متغیرهای مستقلِ حجم جریان بالادست، زمان تداوم جریان، شاخص رطوبت پیشین، هدایت هیدرولیکی، شیب و عرض رودخانه مورد آزمایش قرار گرفت. در نتیجه این پژوهش مشخص شد که موثرترین متغیر مستقل در برآورد تلفات انتقال، حجم جریان بالادست می باشد. سه معادله همبستگی (خطی و غیرخطی) برای پیش بینی تلفات انتقال بر حسب حجم جریان بالادست و عرض رودخانه، از میان روابط موجود توصیه می شوند. با استفاده از این روابط می توان تلفات انتقال را در انتهای هر کیلومتر از مسیر رودخانه، با داشتن حجم جریان در آغاز آن کیلومتر برآورد نمود. چنین روابطی می توانند توسط بهره برداران منابع آب و طراحان سازه هیدرولیکی استفاده شوند.

توضیحات بیشتر