فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي :

فایل ورد مقاله مکان يابي ايستگاه هاي باران سنجي با استفاده از آنتروپي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در مجله علوم و مهندسی آبخیزداری ایران از صفحه 1 تا 12 منتشر شده است.
نام: مکان یابی ایستگاه های باران سنجی با استفاده از آنتروپی
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله باران سنج
مقاله مکان یابی
مقاله آنتروپی انتقال اطلاعات
مقاله الگوریتم ژنتیک و الگوریتم ترتیبی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كریمی حسینی آزاده
جناب آقای / سرکار خانم: بزرگ حداد امید
جناب آقای / سرکار خانم: هورفر عبدالحسین
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیمی كیومرث

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مناسب بودن تراکم و توزیع باران سنجها در شبکه های باران سنجی هر منطقه، گامی موثر در موفقیت طرحهای آبی و برنامه ریزی های منطقه ای و استفاده موثر از اطلاعات می باشد. در این پژوهش با استفاده از مفهوم آنتروپی انتقال اطلاعات، موقعیت ایستگاه های جدید باران سنجی در شبکه باران سنجی حوزه باتلاق گاوخونی با استفاده از داده های بارندگی سالانه ایستگاه ها (1385-1356) تعیین شد. برای مکان یابی باران سنج ها از دو الگوریتم ترتیبی و ژنتیک استفاده و برای هر الگوریتم دو هدف بیشینه کردن حداقل آنتروپی انتقال اطلاعات و بیشینه کردن متوسط آنتروپی انتقال اطلاعات، تعریف و سپس عملکرد مدل ها با یکدیگر مقایسه شده است. نتایج نشان دهنده عملکرد بهتر و برتری نسبی الگوریتم ژنتیک بر الگوریتم ترتیبی با هر دو هدف بیشینه کردن حداقل آنتروپی (حداکثر 131+، 134+ و 012+ درصد به ترتیب در نواحی یک، دو و سه) و بیشینه کردن متوسط آنتروپی (حداکثر 035+، 021+ و 002+ درصد به ترتیب در نواحی یک، دو و سه) بود.

توضیحات بیشتر