فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر :

فایل ورد مقاله نقد سوررئاليستي هفت پيکر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 159 تا 184 منتشر شده است.
نام: نقد سوررئالیستی هفت پیکر
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اصول مکتب سوررئالیسم
مقاله نظامی
مقاله هفت پیکر
مقاله اسطوره ها و نمادها
مقاله روان ناخودآگاه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مشهدی محمدامیر
جناب آقای / سرکار خانم: واثق عباسی عبداله
جناب آقای / سرکار خانم: عباسی محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سوررئالیسم مکتبی ادبی است که آندره برتون، نویسنده فرانسوی، در قرن بیستم آن را بنیان گذاری کرده و دامنه نفوذ آن به دیگر کشورها هم کشیده شده است. این مکتب با بهره گیری از نظریه های علمی فروید در روان شناسی و نظریه های یونگ در اسطوره شناسی و نظریات فلسفی – ادبی هگل و هانری برگسون و برخی نویسندگان ادبی پا به عرصه وجود گذاشته است. سوررئالیسم معتقد است که یک اثر ادبی باید محصول ذهن و روان ناخودآگاه خالق خود باشد. در آثار سوررئالیستی بهره گیری از روان ناخودآگاه، تخیل و اندیشه، نگارش خودکار، تصادف عینی، امر شگفت و جادو، اسطوره ها و نمادها، توجه به طنز و بی زمانی و بی مکانی حوادث، از مهم ترین ویژگی هاست. نظامی در «هفت پیکر»، با استفاده ناخودآگاه از فنون سوررئالیستی چون رویا و تخیل، استفاده از نمادها و روان ناخودآگاه، امور شگفت انگیز و جادویی، تصادف عینی، بی زمانی و بی مکانی حوادث، اثری خلق می کند که فنون مکتب ادبی سوررئالیسم تقریبا در همه داستان های آن با برجستگی ویژه ای نمایان است.

توضیحات بیشتر