فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي :

فایل ورد مقاله گروه حرف تعريف در زبان فارسي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 129 تا 157 منتشر شده است.
نام: گروه حرف تعریف در زبان فارسی
این مقاله دارای 29 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گروه حرف تعریف
مقاله گروه كمی نما
مقاله گروه اضافه
مقاله گروه مالكیت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صحرایی رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این مقاله ضمن بررسی ساختمان گروه اسمی در زبان فارسی نشان داده است اکثر سازه های این گروه یا از هم مستقل اند یا وابسته های گروه موسوم به گروه حرف تعریف هستند. نگارنده تلاش کرده است در قالب تحلیلی یک دست، جایگاه ساختاری تمام سازه های مرتبط با موضوع این مقاله را بر اساس رویکرد کمینه گرا در نمودار درختی نشان دهد. از جمله مواردی که در این خصوص تحلیل شده گروه مالکیت، گروه حرف اضافه و گروه کمی نما در زبان فارسی است. در این مقاله ادعا شده است که گروه اسمی درغالب موارد، وابسته یکی از این گروه ها است. در بخش های پایانی به بررسی موجودیت گروه حرف تعریف در زبان فارسی پرداخته شده و ضمن تایید وجود چنین گروهی در فارسی، شواهدی نیز در خصوص آن ارایه گردیده است. تحلیل حاضر نسبت به سایر تحلیل های مشابه دارای چند مزیت است:
1- تمام عناصر مرتبط با موضوع این مقاله نمایش ساختاری مناسبی یافته اند.
2- تمام کمی نماها اعم از صریح و غیر صریح در قالبی یکسان تحلیل شده اند.
3- اهمیت معنا شناختی کسره با یافتن یک جایگاه ساختاری ویژه تایید شده است.
4- از طریق تلقی کسره به عنوان هسته رابط گروه های مالکیت و اضافه، برخی از مشکلات مربوط به تقطیع زبان فارسی را حل می کند.

توضیحات بیشتر