فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون :

فایل ورد مقاله تعيين ميزان شيوع عفونت ويروس HGV در مبتلايان به سرطان خون که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1390 در طب جنوب از صفحه 84 تا 93 منتشر شده است.
نام: تعیین میزان شیوع عفونت ویروس HGV در مبتلایان به سرطان خون
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله HBV
مقاله HGV
مقاله HCV
مقاله سرطان های خون

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: یعقوبی رامین
جناب آقای / سرکار خانم: میرزایی میترا
جناب آقای / سرکار خانم: رمزی مانی
جناب آقای / سرکار خانم: شاه ایلی مرجان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه: عفونت ویروس های ایجاد کننده هپاتیت به دلیل پتانسیل ایجاد عفونت های حاد و مزمن در لکوسیت های خونی و به خصوص لنفوسیت ها یکی از علل احتمالی چالش برانگیز در بیماران مبتلا به انواع سرطان های خون محسوب می گردند. امروزه از میان ویروس های مختلف ایجاد کننده هپاتیت ویروسی HGV به دلیل مکانیسم ناشناخته پاتوژنر در روند بروز و یا تشدید بدخیمی های خونی از جایگا ویژه ای برخوردار شده است. در این تحقیق به منظور تشخیص سریع و به موقع عفونت ویروس HGV و تعیین نقش این ویروس در وضعیت بالینی مبتلایان به سرطان های خون، تعیین میزان شیوع و نقش احتمالی این ویروس مورد بررسی قرار گرفت.
مواد و روش: در این مطالعه ه به صورت گذشته نگر انجام گردید، نمونه های خون حاوی EDTA در طول مدت دو و نیم سال از 100بیمار مبتلا به انواع سرطان های خون و 100 نفر مراجعه کننده به این مرکز که عدم ابتلا به سرطان های خونی در آن تایید شده بود، به عنوان گروه کنترل جمع آوری و پس از جداسازی پلاسما از نمونه های فوق تا زمان انجام آزمایش در دمای -80 درجه سانتی گراد نگهداری شدند. به منظور تعیین میزان شیوع عفونت گذشته ویروس های HBV، HGV و HCV آنتی ژن و آنتی بادی های ضد این ویروس ها با آزمایش ELISA بررسی گردید. همچنین وجود ویرمی ویروس HGV با آزمایش Nested-RT-PCR بر روی نمونه های افراد بیمار و گروه کنترل آزمایش گردید.
یافته ها: آنتی بادی ضد آنتی ژن E2 ویروس HGV (Anti-E2-Ab) تنها در یک نفر 1 درصد از مبتلایان به سرطان خون مشاهده شد که این فرد فاقد سابقه ابتلا به عفونت ویروس های HBV و HCV بود. همچنین ژنوم HGV در 4 (4 درصد) بیمار مبتلا به انواع سزطا خون و یک نفر (1 درصد) از افراد گروه کنترل گزارش شد و که از میان این افراد تنها در یک نفر از مبتلایان به سرطان خون عفونت همزمان با ویروس HBV (HBsAg+) تشخیص داده شد. میان فراوانی HBsAg در گروه بیمار و کنترل تفاوت معنی دار (P=0.02) مشاهده گردید. به علاوه میان فاکتور جنسیت با حضور HBsAg ارتباط معنی دارر (P=0.02) مشاهده شد، اما میان هیچ یک از فاکتورهای خطرساز و ایجاد عفونت HGV در افراد بیمار روابط معنی داری مشاهده نشد.
نتیجه گیری: در این بررسی میزان شیوع پایین عفونت غیر فعال و فعال HGV در بیماران مبتلا به سرطان خون در مقایسه با گروه کنترل مورد تایید قرار گرفت. همچنین شناسایی عفونت مشترک HGV و HBV می تواند توجه سایر محققان را برای مطالعه عفونت این ویروس در جمعیت های وسیع تر مبتلا به نقص ها و بدخیمی های خونی به منظور مدیریت تشخیصی و درمانی صحیح تر این گروه از سرطان ها جلب کند.

توضیحات بیشتر