فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG :

فایل ورد مقاله درمان تومورهاي غددي- عصبي با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1390 در طب جنوب از صفحه 122 تا 133 منتشر شده است.
نام: درمان تومورهای غددی- عصبی با (I-131 Metaiodobenzylguanidine (I-131 MIBG
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تومور غددی- عصبی
مقاله نوروبلاستوم
مقاله فئوکروموسیتوم
مقاله کانسر مدولاری تیروئید
مقاله کارسینوئید
مقاله I-131 MIBG

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فرداصفهانی ارمغان
جناب آقای / سرکار خانم: بیكی داوود
جناب آقای / سرکار خانم: فلاحی بابك
جناب آقای / سرکار خانم: امامی اردكانی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: ساغری محسن
جناب آقای / سرکار خانم: افتخاری محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه: کاربرد رادیودارویI-131 MIBG در درمان تومورهای با منشا غددی- عصبی، خصوصا از نوع نورواکتودرمال (سمپاتوآدرنال) شامل فئوکروموسیتوم، پاراگانگلیوم و نوروبلاستوم موثر بوده است. در سایر تومورهای غددی- عصبی (عمدتا کارسینوئید و کارسینوم مدولاری تیروئید) نیز این درمان گاهی می تواند موثر واقع گردد.
مواد و روش ها: در این مطالعه مروری، کارآزمایی های بالینی شاهد – موردی و همچنین مطالعات باز که دارای اعتبار کافی بودند، بررسی شدند. از کلیدواژه های تومور غددی- عصبی، نوروبلاستوم، فئوکروموسیتوم، کانسر مدولاری تیروئید، کارسینوئید و I-131 MIBGدر سایت های معتبر ISI،EMBASE و PUBMED جهت جستجو استفاده شد.
یافته ها: استفاده ازI-131 MIBG برای تومورهای فئوکروموسیتوم و پاراگانگیوم کارآمدترین روش درمان غیرجراحی است، زیرا علاوه بر افزایش امید به زندگی، علایم بیمار را نیز به طور قابل ملاحظه ای (90-75 درصد) کنترل می کند. در نوروبلاستوم اگرچه در موارد با عود مکرر و مقاوم به درمان 30 درصد تاثیر درمانی داشته است، اما با افزودن سایر مودالیتی های درمانی به این نوع درمان، موفقیت بیشتری به دست می آید، ضمن این که I-131 MIBG در کنترل علایم نیز موثر بوده است. برای سایر تومورهای غددی- عصبی شامل تومور کارسینوئید و کارسینوم مدولاری تیروئید اثرات این درمان در کاهش علائم بیمار مشاهده شده است. مهم ترین عارضه این درمان مهار مغز استخوان است که نیاز به پیگیری و درمان در صورت لزوم دارد.
نتیجه گیری: I-131 MIBG نقش مهمی در درمان تومورهای کرومافینی دارد و برای تومورهای فئوکروموسیتوم و پاراگانگیوم کارآمدترین درمان غیرجراحی است. استفاده از این پرتودار و در مورد تومور نوروبلاستوم خصوصا اگر همراه با سایر روش های درمانی استفاده شود، سودمند می باشد. درمان با این رادیودارو در بهبود علایم تومورهای کارسینوئید و کارسینوم مدولاری تیروئید نیز موثر بوده است.

توضیحات بیشتر