فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه :

فایل ورد مقاله آيروني و تفاوت آن با طنز و صنايع بلاغي مشابه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در متن پژوهی ادبی (زبان و ادب پارسی) از صفحه 9 تا 36 منتشر شده است.
نام: آیرونی و تفاوت آن با طنز و صنایع بلاغی مشابه
این مقاله دارای 28 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آیرونی
مقاله طنز
مقاله طعنه
مقاله انواع ادبی
مقاله صنایع ادبی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بهره مند زهرا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
آیرونی (Irony) اصطلاحی ادبی است که معاصران کوشیده اند آن را به کلماتی نظیر طنز، طعنه، کنایه، کنایه طنزآمیز، تهکم، تجاهل العارف، استهزاء، وارونه گویی، پنهان سازی و ; ترجمه کنند، اما در این مقاله خواهید دید که هر کدام از این واژه ها فقط بخشی از مفهوم آیرونی را در نظر مخاطب می آورد. این مقاله بر آن است تا تفاوت آیرونی را با طنز، طعنه، کنایه و صنایع بدیعی و بلاغی مشابه با آیرونی توضیح دهد. طنز یکی از انواع ادبی است که با انواع دیگری مثل هزل، هجو، کمدی و شوخ طبعی و فکاهیات مشابهت هایی دارد؛ برای تعریف اصطلاح طنز ناگزیر به معرفی اجمالی این اصطلاحات شده و در ادامه تفاوت بنیادی طنز و آیرونی را شرح داده ایم. سپس به شناخت آیرونی و انواع گوناگون آن پرداخته ایم و برای شناخت تفاوت آن با اصطلاحات بدیعی و بلاغی مشابه، به سراغ علوم بدیع، بیان و معانی رفته، صنایع مشابه با آیرونی را استخراج و معرفی کرده و تفاوت هر کدام را با آیرونی توضیح داده ایم. در پایان، نگارنده به همراه خواننده به شناخت نسبتا خوبی از آیرونی می رسد، زیرا شناخت هر اصطلاح و مفهومی در گرو شناخت تفاوت آن مفهوم با مفاهیم و اصطلاحات مشابه است و بر پایه این بررسی آیرونی را نمی‏توان به طنز، طعنه و کنایه ترجمه کرد.

توضیحات بیشتر