فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان :

فایل ورد مقاله هويت ملي ايراني و جوانان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در علوم رفتاری از صفحه 53 تا 65 منتشر شده است.
نام: هویت ملی ایرانی و جوانان
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هویت ملی
مقاله هویت ملی ایرانی
مقاله ملیت
مقاله مذهب
مقاله جوانان
مقاله همبستگی ملی
مقاله وفاق اجتماعی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حضرتی صومعه زهرا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هویت عبارت است از مجموعه خصایصی كه شخص، چیز یا احساس درونی را تعیین می كند.
نیروی انسانی هر جامعه، نقش تعیین كننده ای در سرنوشت آن كشور دارند. از آنجا كه كشور ایران، كشور جوانی است لذا توجه به هویت ملی ایرانی، امری ضروری است. عناصر بنیانی تشكیل دهنده هویت ملی ایرانی جغرافیا، تاریخ و فرهنگ است كه جوانان ایرانی در برهه های مختلف نشان دادند كه “تمامیت ارضی كشور” برایشان مهم است، بنابراین این بخش از هویت ملی ایرانی در بین جوانان ایرانی زنده، پویا، پررنگ و فعال است. جوانان ایرانی برای آنكه نسبت به هویت ملی خود آگاهی یابند باید “تاریخ گذشته كشور” را بدانند تا این كه دلایل وقوع حوادث برای آنها محرز شود و دچار سردرگمی نشوند. بنابراین آگاهی از گذشته كشور ایران، به جوانان كمك می كند تا به عنوان یك ایرانی به هویت ملی خود پی ببرند. هویت ملی با “فرهنگ و تمدن و دین و سیاست و زبان” در ارتباط نزدیك است و هر چه در جامعه قابلیت ظهور و رشد دارد از فرهنگ سرچشمه می گیرد. ما یك نوع پیوند روحی و معنوی داریم و تجلیات تاریخ، ما را به صورت یك روح ایرانی درآورده است. خلاصه این كه عناصر سازنده هویت ملی، عناصری پایان ناپذیرند. روح ملی وجدان بیدار یك ملت است كه حركت كلی او در تاریخ را هدایت می كند.
با توجه به این كه درصد بالایی از افراد جامعه ایران، جوانان هستند راهكارهای زیر برای آنكه هویت ملی ایرانی در جوانان ما درونی شود و جزیی از شخصیت آنها قرار گیرد لازم به نظر می رسد: دادن آگاهی و اطلاعات كافی و مفید به قشر جوان جامعه؛ مشاركت جوانان در عرصه ها و حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی؛ آزادی بیان، فكر و اندیشه؛ ایجاد روحیه تتبع و پژوهش در جوانان برای كشف هویت پنهان خود، هویت ملی، هویت ملی ایرانی.

توضیحات بیشتر