فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج :

فایل ورد مقاله بررسي اثر بخشي آموزش مهارتهاي ارتباطي پيش از ازدواج بر افزايش رضايت زناشويي پس از ازدواج که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1388 در علوم رفتاری از صفحه 31 تا 51 منتشر شده است.
نام: بررسی اثر بخشی آموزش مهارتهای ارتباطی پیش از ازدواج بر افزایش رضایت زناشویی پس از ازدواج
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مهارت های ارتباطی
مقاله رضایت زناشویی
مقاله پیش از ازدواج

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جعفری علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پژوهش حاضر به منظور بررسی اثر بخشی آموزش مهارت های ارتباطی زوجین پیش از ازدواج بر افزایش رضایت زناشویی زوجین پس از ازدواج انجام شده است. بدین منظور از میان زوجین عقد كرده در دفاتر ثبت ازدواج سه ماهه اول سال 1386 شهر كرج تعداد 40 زوج به طور تصادفی انتخاب و در دو گروه آزمایش و كنترل بصورت تصادفی جایگزین شدند. آزمودنی های گروه آزمایش تحت تاثیر متغیر مستقل قرار گرفتند و طی هشت جلسه به آنها آموزش مهارت های ارتباطی آموخته شد. سه ماه پس از ازدواج، زوجین هر دو گروه به پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ پاسخ دادند. طرح تحقیق مورد استفاده در این پژوهش پس آزمون با گروه كنترل می باشد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون T مستقل برای بررسی معنادار بودن تفاوت میانگین های دو گروه استفاده شد. نتایج تجزیه و تحلیل داده ها حاكی از اثر بخشی آموزش مهارت های ارتباطی در افزایش رضایت زناشویی زوجین بود. فرضیه پژوهش در سطح مولفه روابط اجتماعی خانواده و دوستان تایید نشد. فرضیه پژوهش در سطح مولفه رضایت از روابط جنسی %95 اطمینان تایید شد. همچنین فرضیه پژوهش در سطح مولفه حل تعارض با 99% اطمینان تایید شد. در مجموع یافته های پژوهش حاكی از اثر بخشی آموزش مهارت های ارتباطی در افزایش رضایت زناشویی زوجین است.

توضیحات بیشتر