فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي :

فایل ورد مقاله بررسي تاثير سه علف ‎کش پس رويشي و کولتيواسيون در مديريت علف هاي هرز مزارع ذرت علوفه اي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در بوم شناسی گیاهان زراعی (دانش نوین كشاورزی) از صفحه 71 تا 77 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر سه علف ‎کش پس رویشی و کولتیواسیون در مدیریت علف های هرز مزارع ذرت علوفه ای
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله علف ‏هرز
مقاله مدیریت شیمیایی
مقاله فورام سولفورون
مقاله نیکوسولفورون
مقاله توفوردی + ام سی پی آ

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لطفی ماوی فرید
جناب آقای / سرکار خانم: شایسته نیا علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: دانشیان جهانفر
جناب آقای / سرکار خانم: مرادی اقدم امین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی تاثیر سه علف ‎کش پس رویشی و استفاده از کولتیواتور بین ردیف های کاشت ذرت علوفه ای، آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب بلوک های کامل تصادفی با چهار تکرار در سال 1388 در منطقه میانه طراحی و اجرا گردید. تیمارهای آزمایشی شامل کولتیواسیون در دو سطح اعمال و عدم اعمال کولتیواسیون و علف ‎کش در سه سطح فورام سولفورون، نیکوسولفورون و توفوردی + ام سی پی آ به همراه وجین دستی و نیز عدم کنترل علف های هرز به عنوان شاهد بود. سه مرحله نمونه برداری از علف های هرز پس از اعمال تیمارهای آزمایشی در طول فصل رشد از علف های هرز صورت گرفت و در هر مرحله از نمونه برداری تعداد و وزن خشک علف ‎های هرز محاسبه شد. نتایج این بررسی نشان داد که تاثیر سطوح مختلف علف‎ کش در تمام مراحل نمونه برداری بر کاهش تراکم و وزن خشک علف های هرز بسیار معنی دار بود. در بین علف ‎کش های مورد آزمایش علف‎ کش فورام سولفورون بیشترین میزان کاهش تراکم و وزن خشک علف های هرز را داشت و در گروه آماری جداگانه ای قرار گرفت. کمترین درصد کاهش تراکم و وزن خشک علف های هرز نیز مربوط به علف ‎کش توفوردی + ام سی پی آ بود. استفاده از کولتیواتور بین ردیف های کاشت نیز باعث کاهش معنی دار تراکم و وزن خشک علف های هرز گردید و در گروه آماری جداگانه ای نسبت به تیمار عدم کولتیواسیون قرار گرفت. بنابراین، مدیریت شیمیایی به همراه كولتیواسیون می تواند تاثیر معنی داری در كاهش علف های هرز و افزایش محصول زراعی داشته باشد.

توضیحات بیشتر