فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy) :

فایل ورد مقاله تاثير تيمار نبضي و پيوسته محلول ‎هاي نگهدارنده شيميايي بر افزايش کيفيت و عمر پس از برداشت گل شاخه بريده ميخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در بوم شناسی گیاهان زراعی (دانش نوین كشاورزی) از صفحه 41 تا 50 منتشر شده است.
نام: تاثیر تیمار نبضی و پیوسته محلول ‎های نگهدارنده شیمیایی بر افزایش کیفیت و عمر پس از برداشت گل شاخه بریده میخک (Dianthus caryophyllus L., cv.Yellow Candy)
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استات کلسیم
مقاله گل شاخه بریدنی میخک
مقاله 8- هیدروکسی کوئینولین سیترات
مقاله تیمار نبضی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زاده باقری مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: نماینده آنیتا
جناب آقای / سرکار خانم: صولتی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: جوانمردی شورانگیز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
میخک (Dianthus caryophyllus L.) یکی از رایج ترین گل های بریدنی در بسیاری از کشورها بوده و دارای اهمیت زیاد اقتصادی در صنعت گل ‎کاری است. به کمک برخی مواد می توان ماندگاری گل های بریدنی را افزایش داد. این پژوهش با هدف مطالعه اثر برخی محلول‎ های شیمیایی در زمان پس از برداشت گل های بریدنی میخک رقم Yellow Candy به صورت فاکتوریل در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی (فاکتور A تیمارهای شیمیایی شامل شاهد، ساکاروز 5%، 8- هیدروکسی کوئنین با غلظت 350 و 500 میلی گرم بر لیتر، سالسیلیک اسید با غلظت 300 و 500 میلی گرم بر لیتر، استات کلسیم با غلظت 2 و 3 میلی مولار بر لیتر و فاکتور B مدت زمان اعمال تیمار شامل هفت ساعت، 14 ساعت، 21 ساعت و پیوسته) در سه تکرار انجام گردید و صفات عمر گلجایی، وزن ‎تر، جذب آب و کیفیت ظاهری بررسی شد. نتایج تجزیه واریانس نشان داد که محلول های شیمیایی تاثیر معنی ‎داری بر صفات مورد بررسی داشتند (P£%1). اثر زمان محلول ‎دهی نیز بر صفات مورد بررسی (به جز صفت جذب آب) معنی دار بود (P£%1). هم‎ چنین اثر متقابل نوع محلول و زمان محلول دهی برای تمامی صفات معنی دار بود (P£%1). نتایج مقایسه میانگین نشان داد که تیمار دو میلی ‎مولار بر لیتر استات کلسیم بر صفت عمر گلجایی، تیمار 8- هیدروکسی کوئنین سیترات با غلظت 500 میلی‏ گرم بر لیتر بر صفت وزن ‎تر و کیفیت ظاهری و تیمار 8- هیدروکسی کوئنین سیترات با غلظت 350 میلی ‎گرم بر لیتر بر صفت جذب آب بیشترین تاثیر را داشته اند. اسید سالیسیلیک نیز اثر سودمندی در افزایش کیفیت گل شاخه بریدنی میخک نشان داد. در این آزمایش تیمار نبضی (pulsing) 7 ساعت محلول دهی، بیشترین تاثیر را روی اغلب صفات بررسی شده داشت. به طور کلی، نقش استات کلسیم در بهبود کیفیت گل های بریده میخک، به دلیل به تاخیر انداختن و غیر فعال‎ کردن برخی فرآیندهای تخریبی و فیزیولوژیکی توسط کلسیم است. هم ‎چنین ماده 8-HQC به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد از تجمع میکروار گانیسم ها در آوندها جلوگیری می کند و مانع بسته شدن آوندها می شود.

توضیحات بیشتر