فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري :

فایل ورد مقاله اسماعيليان سند و موقعيت آنان در اواخر قرن چهارم هجري قمري که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 147 تا 171 منتشر شده است.
نام: اسماعیلیان سند و موقعیت آنان در اواخر قرن چهارم هجری قمری
این مقاله دارای 25 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اسماعیلیان
مقاله سند
مقاله عباسیان
مقاله هند
مقاله غزنویان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: یاری سیاوش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تاریخ اسلام در هند و جنوب شرق آسیا از موضوعاتی است که در ایران به آن کمتر توجه شده است. بنابراین پژوهش در این زمینه، از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار است. مقاله پیش رو فراز و فرود نخستین دولت اسماعیلی شبه قاره هند را مطمح نظر قرار داده است. اسماعیلیان نخستین تلاش های خود را از اواخر قرن سوم هجری قمری آغاز کردند که اوضاع سیاسی و اجتماعی منطقه، تلاش های آنان را قرین موفقیت گردانید. گزارش منابع نیز حاکی از موفقیت سریع دعات اسماعیلی و اقبال حاکمان و مردم به آیین آنان است. البته دولت اسماعیلیان مستعجل بود و نتوانست بیش از چند دهه به حیات سیاسی خود ادامه دهد و در برابر حملات محمود غزنوی از پای درآمد و در واقع نزاع عباسیان و فاطمیان در هند به سود بنی عباس به پایان رسید. در این مقاله با استفاده از اسناد و مدارک کتابخانه ای در ایران و هند و با روش توصیفی – تحلیلی این مساله بررسی گردیده است.

توضیحات بیشتر