فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي :

فایل ورد مقاله ويژگي هاي بنيادين غزل هاي ميرزاعبدالقادر بيدل دهلوي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 125 تا 146 منتشر شده است.
نام: ویژگی های بنیادین غزل های میرزاعبدالقادر بیدل دهلوی
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نماد
مقاله عاشق
مقاله معشوق
مقاله انیما
مقاله نقاب
مقاله تجسم گرایی
مقاله عرفان
مقاله ابهام هنری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: واحددوست مهوش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از این پژوهش بحث و بررسی محتوای غزل های بیدل در راستای شخصیت واقعی او است. بیدل عاشق وارسته و عارفی از دنیا بریده است که دیوان غزلیات او در بر دارنده ی اصطلاحات و نمادهای عرفانی است. غزل های بیدل چون غزل های حافظ، سرشار از مفهوم عشق حقیقی است. همچنین در این جستار، با استفاده از روش تحلیلی – توصیفی، در مورد چگونگی نمود عشق حقیقی، عرفان و کاربرد ابهام های هنری، به عنوان ویژگی های بنیادین غزل های بیدل، به بحث و بررسی می پردازیم. تفسیر واژگان نمادین غزل های بیدل که موجب برجسته سازی سخن او در راستای نقش ادبی زبان است، یکی از محور های بحث است، و در تبیین مفاهیم غزل های وی، رویکرد روساخت گرایانه (فرمالیستی) به واژگان و تعبیر و تفسیر نمادهای واژگانی به کار رفته، با رویکرد ساختارگرایانه، توام می شود. تبیین و تفسیر پاره ای از نمادها و اصطلاحات بنیادین غزل های بیدل بر مبنای روان شناسی کارل گوستاو یونگ انجام گرفته؛ و در پایان نیز به صورت کلی به بسامد اصطلاحات و نمادهای عرفانی اشاره شده است.

توضیحات بیشتر