فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان :

فایل ورد مقاله تاثير روش‌ خاک ‌ورزي و مديريت بقاياي گندم بر برخي خصوصيات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌اي در کرمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در بوم شناسی گیاهان زراعی (دانش نوین كشاورزی) از صفحه 1 تا 9 منتشر شده است.
نام: تاثیر روش‌ خاک ‌ورزی و مدیریت بقایای گندم بر برخی خصوصیات خاک و عملکرد ذرت دانه ‌ای در کرمان
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بقایای گیاهی
مقاله خاک ‌ورزی
مقاله ذرت
مقاله عملکرد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آزادشهركی فرزاد
جناب آقای / سرکار خانم: نقوی هرمز
جناب آقای / سرکار خانم: نجفی نژاد حمید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مدیریت روش های خاک ‎ورزی و بقایای گیاهی بر برخی خصوصیات خاک و به تبع آن بر عملکرد محصول تاثیر می ‎گذارد. هدف از این تحقیق مقایسه اثر سیستم ‌های خاک ‎ورزی مرسوم، کم خاک ‎ورزی و بدون خاک ‎ورزی و همچنین اثر کاربرد بقایای گندم بر برخی خصوصیات خاک در زراعت ذرت دانه ای در یک سال زراعی در کرمان بود. برای این منظور چهار سطح تیمارهای خاک ‌ورزی و دو سطح تیمارهای کاربرد بقایای گندم در مزرعه تحقیقاتی شهید زنده ‌روح کرمان اعمال گردید. سطوح تیمارهای خاک ‌ورزی عبارت بودند از: 1- خاک ‌ورزی مرسوم (CT) 2- کم خاک ‌ورزی (RT) 3- بدون خاک ‌ورزی و کشت روی شیار (NT1) 4- بدون خاک ‌ورزی و کشت کف شیار (NT2). تیمارهای مدیریت بقایای گندم در دو سطح: 1- حفظ بقایای گندم سال قبلی در مزرعه و 2- جمع ‌آوری و خروج بقایای گندم سال قبلی از مزرعه اعمال شدند. این آزمایش با سه تکرار در قالب طرح بلوک ‌های کامل تصادفی و به ‌صورت کرت‌ های خرد شده اجرا گردید. کربن آلی (OC)، جرم مخصوص ظاهری (BD) و شاخص مخروط خاک، ارتفاع بوته ‌ها، عملکرد و اجزا عملکرد در طی آزمایش اندازه ‎گیری شد. نتایج نشان داد خاک مزرعه در تیمار CT و RT کمترین OC و در تیمارهای NT1 و NT2 بیشترین OC را داشت. خاک تحت BD تاثیر تیمارها قرار نگرفت. شاخص مخروط خاک در تیمار CT حداقل و در تیمارهای NT1 و NT2 حداکثر شد. عملکرد دانه در RT بیشترین (9913 تن در هکتار) و در تیمارهای NT1 و NT2 به حداقل معادل 5910 و 999 تن در هکتار رسید. اجزای عملکرد (تعداد ردیف در بلال و وزن هزار دانه) تحت تاثیر تیمارهای آزمایشی قرار نگرفت. به نظر می‌ رسد اعمال تیمارهای مورد مطالعه در مدت زمان طولانی احتمالا بتواند خصوصیات بیشتری از خاک را تحت تاثیر قرار بدهد و در عملکرد ذرت نقش بیشتری داشته باشد.

توضیحات بیشتر