فایل ورد مقاله حافظ و غالب

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله حافظ و غالب دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله حافظ و غالب  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله حافظ و غالب،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله حافظ و غالب :

فایل ورد مقاله حافظ و غالب که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 101 تا 124 منتشر شده است.
نام: حافظ و غالب
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله حافظ
مقاله غالب
مقاله غزل
مقاله ادب
مقاله ایران
مقاله هندوستان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مشهدی محمدامیر
جناب آقای / سرکار خانم: واثق عباسی عبداله
جناب آقای / سرکار خانم: مشهدی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
شعر آسمانی حضرت حافظ، شعری فرازمانی و فرامکانی است. در واقع نفوذ سخن جادوانه و جاودانه ی این رند عالم سوز را در آثار اغلب غزل سرایانی که بعد از او به عرصه ی ترانه و غزل گام گذارده اند به روشنی می توان دید. وسعت و عمق این تاثیر در شبه قاره، دارای پیشینه ای طولانی است و بیدل دهلوی، صائب، کلیم، اقبال لاهوری، نظیری، عرفی، ناصر علی سرهندی، ریاض خیرآبادی، جگر مراد آبادی، واله داغستانی و ; از او تاثیر پذیرفته اند.
این پژوهش برآنست که اثبات کند: 1 شعر همه شاعران سبک هندی در نازک خیالی و مضمون آفرینی به افراط کشیده نشده است. 2 زمینه بازگشت به غزل سبک عراقی به ویژه غزل حافظ و سعدی از درون خود سبک هندی فراهم آمده است. همچنان که غالب دهلوی از این دسته از شاعران است. در این مقاله میزان تاثیرپذیری غالب از خواجه شیراز در ابعاد مختلفی چون: زبان، اسلوب بیان، واژگان، ترکیب سازی، تصویرآفرینی و زیبایی های بدیعی و بیانی، عروض و آهنگ شعر، طرز تفکر، اندیشه های حکمی، فلسفی، اجتماعی، مضامین و مشرب عرفانی با روش تحلیل مقایسه ای مورد واکاوی و ارزیابی قرار گرفته است.

توضیحات بیشتر