فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي :

فایل ورد مقاله طبقه بندي نيازهاي آموزشي گلخانه داران شهرستان گرمسار از ديدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 33 تا 48 منتشر شده است.
نام: طبقه بندی نیازهای آموزشی گلخانه داران شهرستان گرمسار از دیدگاه گلخانه داران و کارشناسان کشاورزی
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نیاز آموزشی
مقاله دانش
مقاله بینش
مقاله مهارت
مقاله گلخانه داران
مقاله کارشناسان جهاد کشاورزی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صبوری محمدصادق
جناب آقای / سرکار خانم: مینایی امیرحسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این مطالعه با هدف نیاز سنجی گلخانه داران منطقه گرمسار و با توجه به رویكرد و الگوهای نیاز سنجی مختلف، مبتنی بر رویكرد تشخیصی و الگوی كلاین كه الگوی مشاركتی و مبتنی بر مشاركت كلیه دستاندار كاران و فراگیران برنامه می باشد، صورت پذیرفت. نوع تحقیق حاضر كاربری و روش آن پیمایشی و اسنادی بوده و ابزار جمع آوری اطلاعات نیز از طریق فیش، مصاحبه و دو پرسشنامه گلخانه داران و كارشناسان صورت گرفت. جامعه آماری تحقیق شامل 400 گلخانه دار منطقه گرمسار است كه از طریق روش نمونه گیری تصادفی ساده و آزمون كوكران تعداد 95 نمونه انتخاب و همچنین گروه دوم یعنی كارشناسان از طریق سرشماری و به تعداد 38 نفر مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس اطلاعات به دست آمده گلخانه داران نیازهای آموزشی خود را در 5 گروه به نام های ارایه كلاس های مربوط به نوع هرس بوته ها، آبیاری مناسب، مراحل داشت (شامل هوا دهی و تنظیم دما، رطوبت و نور، مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز)، مراحل كاشت (شامل آماده سازی زمین و جوانه داركردن بذر)، ارایه كلاس های مربوط به انبارداری، بسته بندی و بازاریابی، و استفاده از ریزمغذی ها طبقه بندی کردند. کارشناسان این نیاز را در آبیاری مناسب، آشنایی با آفات و بیماری ها، علف های هرز و ارقام مناسب محصول، مراحل داشت و کنترل بیولوژیک، تغذیه شیمیایی، روش های کاشت، روش های مناسب افزایش کیفیت محصول و فرآیند پس از برداشت، طبقه بندی نمودند.

توضیحات بیشتر