فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب) :

فایل ورد مقاله دستور زبان فارسي از ديدگاه هنديان (با تکيه بر قصيده جوهرالترکيب) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 77 تا 100 منتشر شده است.
نام: دستور زبان فارسی از دیدگاه هندیان (با تکیه بر قصیده جوهرالترکیب)
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دستور زبان فارسی
مقاله هندوستان
مقاله عربی در فارسی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مجد امید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چنانکه می دانیم گسترش زبان فارسی در شبه قاره هند از قرن پنجم شروع شد و در عصر صفوی به اوج خود رسید و شعرای فارسی زبان زیادی را در خود پروراند. از آنجا که زبان فارسی زبان مادری هندوها نبود لاجرم به تالیف کتب دستور زبان فارسی همت گماشتند. یکی از این کتابها، کتابیست بنام جوهرالترکیب نوشته «منشی سیوارام» که در قرن سیزدهم هجری (1235 ه. ق) در قالب قصیده ای هشتصد و سی بیتی سروده شده و دستور زبان فارسی را منظوم کرده است. در این مقاله به شرح و توضیح و نقد آن خواهیم پرداخت. اهمیت این مقاله در اینست که نشان می دهد هندوها «دستور زبان فارسی» را چگونه می دیده اند. همچنین نفوذ زبان عربی در دستور نویسی شبه قاره معلوم می گردد.

توضیحات بیشتر