فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز :

فایل ورد مقاله امکان سنجي استقرار نظام بهره برداري مشارکتي از منابع آب و خاک در اراضي پاياب سد شهيد مدني (ونيار) تبريز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 99 تا 115 منتشر شده است.
نام: امکان سنجی استقرار نظام بهره برداری مشارکتی از منابع آب و خاک در اراضی پایاب سد شهید مدنی (ونیار) تبریز
این مقاله دارای 17 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نظام بهره برداری
مقاله مشارکت
مقاله یکپارچه سازی
مقاله انتقال مدیریت آبیاری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: علوی سیدراشد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در تحقیق حاضر سعی شده است که امکان استقرار نظام بهره برداری مبتنی بر مشارکت کشاورزان در اراضی پایاب سد شهید مدنی (ونیار) در دشت تبریز را مورد سنجش قرار دهد. برای دستیابی به این مقصود از روش تحقیق تلفیقی استفاده شده و از طریق پیمایش، اطلاعات مورد نیاز از جامعه نمونه انتخابی، گردآوری و با توجه به متغیرهای مستقل (سن، تحصیلات، میزان اراضی، عوامل اقتصادی، اجتماعی، فنی، و فرهنگی-آموزشی) و متغیر وابسته (پذیرش نظام بهره برداری مبتنی بر مشارکت)، مفروضات تحقیق از نظر آماری مورد آزمون قرار گرفتند. بر اساس نتایجی که از این تحقیق به دست آمده است متغیرهای مستقل زمینه ای تحقیق (سن، سطح تحصیلات و میزان مالکیت) رابطه معنی داری با میزان مشارکت پذیری بهره برداران را نشان نمی دهد. ولی در مقابل، عوامل چهارگانه پیش گفته، توانسته اند واریانس موجود در متغیر وابسته را تبیین نمایند. به نحوی که 85 درصد تغییرات این متغیر تنها به 2 متغیر مستقل عوامل اقتصادی و فرهنگی-آموزشی وابسته بوده است. سرانجام آن که با جمع بندی و تحلیل اطلاعات گردآوری شده می توان گفت که استقرار نظام بهره برداری مبتنی بر مشارکت مردمی در محدوده تحقیق امکان پذیر بوده و تقویت زمینه های اجتماعی و اقتصادی می تواند درجه اطمینان از موفقیت این نظام را ارتقا بخشد.

توضیحات بیشتر