فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي :

فایل ورد مقاله آيين پرستش شکتي در مکاتب شيوايي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان 1387 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 175 تا 201 منتشر شده است.
نام: آیین پرستش شکتی در مکاتب شیوایی
این مقاله دارای 27 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شکتی
مقاله شیوا
مقاله لینگه
مقاله یونی
مقاله تنتره

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: هادی نیا محبوبه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
شکتی در زبان سنسکریت به معنای نیرو و توان، و در متون مقدس هندو، به ویژه تنترهای، عنوانی است برای نیروی خلاق مونث که منشا واحد تمام اشکال نیرو در عالم است. در مکاتب دینی تنتره یی، شکتی تنها وجود حقیقی، معرفت محض و سعادت مطلق است که سراسر هستی با تحدید نیروی او شکل گرفته است.
از این رو، مانند برهمن در مکتب ادویته ودانته، سچیداننده خوانده می شود و همانند برهمن با تنزل از مرتبه اطلاق و تجلی در اشکال و صور مختلف، عالم هستی را می آفریند و به کمک «وهم» و «مایا» در حجاب کثرات، پنهان می شود و به سیطره درک هیچ دانشی در نمی آید.
شکتی حرکت و نیروی عالم هستی را اداره می کند و در پایان زمان، همه یروهای عالم را به سوی خود می كشد و بدین ترتیب، عالم هستی را محو و نابود می سازد. از این رو، شکتی نیروی آفرینش، و در عالی ترین مفهوم علی خود، خدا مادری است که همه عالم از زهدان پاک او جاری می گردد و در تکمیل سیر وجودی خود میل بازگشت به سوی او دارد.

توضیحات بیشتر