فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي :

فایل ورد مقاله نقش و جايگاه صديق در جماعت حسيدي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان 1387 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 155 تا 173 منتشر شده است.
نام: نقش و جایگاه صدیق در جماعت حسیدی
این مقاله دارای 19 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله یهودیت
مقاله حسیدیسم
مقاله صدیق
مقاله حسید

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: میرانی ارسطو

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
حسیدیسم، آخرین جنبش عرفانی در تاریخ یهودیت است كه در نیمه دوم قرن هیجدهم میلادی ظهور و گسترش یافت. صدیق، محور و كانون جماعت حسیدی، و بارزترین وجه تمایز عرفان حسیدی از دیگر گرایش های عرفانی در فرهنگ یهود است. در عرفان حسیدی صدیق انسان كامل و واسطه بین خداوند و حسید یا مرید می باشد، به این معنا كه برای گناهان مریدان خود شفاعت می كند، دعاها و عبادات آنها را به بارگاه خداوند انتقال می دهد و از سوی دیگر فیض و رحمت الهی نیز از طریق او به مریدان می رسد. پس صدیق پیر و رهبر است. البته رفتار و كردار او بیشتر از تعالیم و موعظه های او مورد توجه حسیدان است. صدیق از قداست فراوان و شخصیتی فره مند برخوردار است كه نتیجه مقام معنوی و قرب او به بارگاه الوهی است، نه دانش او درباره تورات و شریعت.

توضیحات بیشتر