فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه :

فایل ورد مقاله عرضه و تقاضاي صادرات زعفران و پيش بيني تغييرات رفاه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 83 تا 98 منتشر شده است.
نام: عرضه و تقاضای صادرات زعفران و پیش بینی تغییرات رفاه
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زعفران
مقاله صادرات
مقاله عرضه و تقاضا
مقاله رفاه
مقاله پیش بینی
مقاله ایران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: هاتف حكیمه
جناب آقای / سرکار خانم: سروری علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
وابستگی اقتصاد ایران به درآمد نفت و فرآورده های آن یکی از مشکلات اساسی است که همواره در برنامه های توسعه کشور برای رهایی از آن، سیاست ها و راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده است که توسعه صادرات غیر نفتی یکی از این موارد محسوب می شود. در این میان زعفران نیز به عنوان یکی از اقلام مهم صادرات غیرنفتی کشور تحت تاثیر عوامل گوناگونی در طول زمان بوده است. در این مطالعه به منظور بررسی وضعیت صادرات زعفران، توابع عرضه و تقاضای صادرات این محصول تخمین زده شد. سپس با استفاده از سطوح زیر منحنی های عرضه و تقاضا مقادیر تغییر در رفاه صادرکنندگان و واردکنندگان در اثر تغییرات 5، 10 و 20 درصدی قیمت صادرات در طی سال های 87-1352 و همچنین پیش بینی این تغییرات تا سال 1392 انجام گردید. نتایج حاکی از برتری برآوردهای خطی، نسبت به لگاریتمی و مدل SUR بر مدل3SLS در تخمین معادلات عرضه و تقاضای صادرات و همچنین مدل ARIMA نسبت به سایر مدل ها در پیش بینی تغییرات رفاه است. همچنین پیشنهاد می گردد که برای پیش گیری از کاهش میزان صادرات، نوسانات قیمت این محصول در بازارهای جهانی نباید زیاد باشد.

توضیحات بیشتر