فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران :

فایل ورد مقاله ارزيابي آثار رفاهي ناشي از پيشرفت تکنولوژي توليد ذرت در ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 31 تا 44 منتشر شده است.
نام: ارزیابی آثار رفاهی ناشی از پیشرفت تکنولوژی تولید ذرت در ایران
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رشد تکنولوژی
مقاله اجزای رفاه اجتماعی
مقاله آزمون همبستگی همزمان
مقاله عرضه و تقاضای ذرت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمدیان مجید
جناب آقای / سرکار خانم: اسلامی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: باغستانی علی اكبر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
همواره دولت ها در طی زمان به منظور حمایت از تولید کنندگان یا مصرف کنندگان ابزارهای سیاستی متنوعی را به کار گرفته اند. این ابزارها را به طورکلی می توان به دو دسته کلی ابزارهای حمایت از تولید کننده و حمایت از مصرف کننده تقسیم کرد. از جمله ابزارهای دولت جهت حمایت از تولید، فراهم آوردن شرایط بهبود تکنولوژی می باشد. در این مطالعه با به کارگیری آمار سری زمانی سال های 86-1340، ابتدا معادلات عرضه و تقاضای محصول ذرت، با در نظر گرفتن پدیده همبستگی همزمان، برازش و سپس اثرات بهبود تکنولوژی بر رفاه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، و در نهایت رفاه اجتماعی در قالب سه سناریوی 2، 5 و 10 درصد کاهش قیمت، ناشی از بهبود تکنولوژی بررسی گردید. بر اساس نتایج به دست آمده کشش قیمتی تقاضا -043 و کشش قیمتی عرضه 024 می باشد. همچنین یافته ها نشان می دهد که در تمامی سناریوها سهم مازاد رفاه تولید کننده از کل مازاد رفاه اجتماعی بیش از 65 درصد بوده است.

توضیحات بیشتر