فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند :

فایل ورد مقاله بنيان هاي جغرافيايي و ژئوپوليتيکي روابط در شبه قاره هند که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 55 تا 78 منتشر شده است.
نام: بنیان های جغرافیایی و ژئوپولیتیکی روابط در شبه قاره هند
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عوامل جغرافیایی و ژئوپولیتیکی
مقاله منطقه ژئوپولیتیکی
مقاله روابط ژئوپولیتیکی
مقاله شبه قاره

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حسین پورپویان رضا
جناب آقای / سرکار خانم: مجتهدزاده پیروز
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی پور زهرا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بقای ملی هدف ثابت و غیرقابل تغییر هر حکومت مبتنی بر ملت است؛ این مقوله به نوبه ی خود متاثر از امنیت ملی و امنیت ملی نیز به میزان قابل توجهی تحت تاثیر کیفیت روابط و مناسبات بین کشورها در چهارچوب های منطقه ای و بین المللی است. در سال های اخیر، هر چند که به اعتقاد برخی از کارشناسان مسایل سیاسی از میزان نقش – آفرینی بنیان های جغرافیایی و ژئوپولیتیکی در ماهیت مناسبات و روابط بین کشورها کاسته شده است؛ اما بنا به استدلال های این پژوهش، هنوز بستر و زمینه های اصلی مناسبات بین کشورها در سال های نخست قرن بیست و یکم متاثر از عوامل جغرافیایی و ژئوپولیتیکی یا به عبارت دیگر جغرافیای محلی و بین المللی آن هاست.
از این رو، مقاله حاضر در صدد برآمده است تا کارکرد و نقش بسترهای جغرافیایی و ژئوپولیتیکی مناسبات بین واحدهای سیاسی شبه قاره هند را در سطح محلی (درون منطقه ای) مورد بررسی قرار دهد. بر اساس نتایج این بررسی، روابط ژئوپولیتیکی بین کشورهای شبه قاره (در سطح درون منطقه ای) تحت تاثیر بنیان های جغرافیایی و ژئوپولیتیکی مناقشات موجود در منطقه بویژه روابط خصمانه حاکم بر مناسبات بین هند و پاکستان، مبتنی بر الگوی تقابل شکل گرفته است.

توضیحات بیشتر