فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس :

فایل ورد مقاله تحليل ديدگاه هاي انتقادي خان آرزو در تذکره مجمع النفائس که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه مطالعات شبه قاره از صفحه 7 تا 28 منتشر شده است.
نام: تحلیل دیدگاه های انتقادی خان آرزو در تذکره مجمع النفائس
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آرزو
مقاله آرای انتقادی
مقاله تذکره
مقاله مجمع النفائس
مقاله سبک

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شمیسا سیروس
جناب آقای / سرکار خانم: فرقدانی شهلا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سراج الدین علی خان آرزو یکی از برجسته ترین ادبای شبه قاره است که نزدیک به سی و شش کتاب و رساله در زمینه تحقیقات ادب فارسی تالیف کرده و دیدگاه های نوینی را در حوزه های مختلف سبک شناسی، زبان شناسی، بلاغت، نقد ادبی، تذکره نویسی و ; مطرح کرده است. یکی از آثار مهم او تذکره مجمع النفائس است. این اثر به رغم اهمیتی که در زمینه نقد ادبی دارد، چنانکه باید مورد توجه جدی محققان و منتقدان ادبی قرار نگرفته است. اگرچه دیدگاه های انتقادی خان آرزو در زمینه نقد شعر در این تذکره، اغلب پراکنده و نا منسجم است؛ اما می توان آن ها را در قالب دیدگاه های مشخص طبقه بندی کرد و از این راه رویکرد انتقادی او را در مقوله نقد شعر باز شناخت.
در این مقاله کوشش شده است با مطالعه دقیق تذکره مجمع النفائس و مقایسه با دیگر آثار خان آرزو ،آرای انتقادی او را در زمینه های مختلف نقد شعر مورد بررسی، تحلیل و طبقه بندی قرار دهد تا از این رهگذر زمینه تحقیقات گسترده تر در تحلیل و نقد آرای خان آرزو در موضوعات مختلف ادبی را فراهم کند.

توضیحات بیشتر