فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي :

فایل ورد مقاله عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداري از خاک زراعي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 95 تا 108 منتشر شده است.
نام: عوامل موثر بر دانش کشاورزان شهرستان شهررضا درباره اصول نمونه برداری از خاک زراعی
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دانش
مقاله آزمون خاک
مقاله نمونه برداری از خاک
مقاله کشاورزان
مقاله شهرستان شهررضا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فعلی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: میرزایی آرزو
جناب آقای / سرکار خانم: بقایی مسیب
جناب آقای / سرکار خانم: بنداریان محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف کلی این تحقیق، بررسی عوامل موثر بر دانش کشاورزان درباره اصول نمونه برداری از خاک زراعی است. ابزار پژوهش، پرسشنامه ای ساختارمند حاوی سوالات بسته پاسخ بوده که روایی و پایایی آن تایید گردید. جامعه آماری مورد نظر شامل کلیه کشاورزان شهرستان شهررضا استان اصفهان می باشد (N=9825) که از این میان، تعداد 195 پرسشنامه با استفاده از روش نمونه گیری طبقه ای متناسب مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت (نرخ پاسخ دهی پرسشنامه ها تقریبا 90 درصد بود). نتایج توصیفی تحقیق، نشان می دهد که دانش اکثریت کشاورزان (6260 درصد) درباره اصول نمونه برداری از خاک زراعی در سطح خوب و 3740 درصد دانش آنها در سطح متوسط است. نتایج پژوهش، گویای رابطه معنی داری بین میزان دانش کشاورزان درباره اصول نمونه برداری از خاک زراعی با برخی از متغیرهای زراعی و آموزشی آن ها است. در آزمون رگرسیون چندگانه خطی، متغیر های «تماس های ترویجی درباره آزمون خاک زراعی»، «استفاده از منابع اطلاعاتی درباره آزمون خاک زراعی» و «اندازه زمین زراعی ملکی»، توانایی تبیین 224 درصد از تغییرات دانش کشاورزان درباره اصول نمونه برداری از خاک زراعی را دارا می باشند.

توضیحات بیشتر