فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر) :

فایل ورد مقاله تاثير قيمت آب بر الگوي کشت زارعين (مطالعه موردي: شهرستان شوشتر) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 79 تا 94 منتشر شده است.
نام: تاثیر قیمت آب بر الگوی کشت زارعین (مطالعه موردی: شهرستان شوشتر)
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قیمت آب
مقاله الگوی کشت
مقاله شوشتر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آقاپورصباغی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مطالعه حاضر در سال زراعی 86-1385 در شهرستان شوشتر با استفاده از یک تابع سود، به بررسی اثر قیمت آب بر الگوی کشت زراعین پرداخته شده است. نتایج مطالعه نشان می دهد که علی رغم تاثیرگذاری برخی از نهاده های تولید در انتخاب نوع کشت، قیمت نهاده آب در انتخاب نوع محصول از سوی زارعین بی تاثیر است. این امر بیان گر این واقعیت است که استفاده از این سیاست به تنهایی نمی تواند اثر چندانی بر کاهش تقاضای آب در بخش کشاورزی این منطقه داشته باشد. لذا پیشنهاد مطالعه حاضر بر استفاده از سیاست های مکملی مانند ترویج روش های آبیاری مدرن، استفاده از مدیریت مشارکتی و تعیین الگوی بهینه کشت بر اساس نیاز آبی هر منطقه است.

توضیحات بیشتر