فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي :

فایل ورد مقاله ويژگي هاي عشق الهي از ديدگاه يوحناي صليبي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1387 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 153 تا 184 منتشر شده است.
نام: ویژگی های عشق الهی از دیدگاه یوحنای صلیبی
این مقاله دارای 32 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عشق الهی
مقاله یوحنا صلیبی
مقاله عرفان مسیحی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمودی ابوالفضل
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی لیلا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
عشق الهی بن مایه عرفان یوحنا را شكل می دهد. شعله آتش عشق الهی چنان وجود او را فراگرفته كه هیچ آموزه ای را نزد او بدون توجه به عنصر عشق الهی نمی توان یافت. به عقیده یوحنا، با استحاله روح در عشق الهی، روح به همه فضایل، كمالات و ارزش های الهی دست می یابد و سزاوار تجلی خدواند می شود. از سوی دیگر، گذر از مراحل سیروسلوك بی همرهی عشق ممكن نیست. پس عشق الهی هم علت و محرك سیر و سلوك است و هم مقصد و مقصود عارف. او از عشق به منزله عطیه الهی یاد می كند كه هم درد و هم درمان است. بهجت، معرفت بخشی، همانندی بین عاشق و معشوق، و حیات بخشی از مهم ترین ویژگی های آموزه عشق یوحنا است. یوحنا به محو و فنا شدن در مسیح به عنوان راهبر واقعی عشق تاكید و اصرار فراوان دارد و كسی را عاشق حقیقی می داند كه در اختیار و تملك خداوند باشد.

توضیحات بیشتر