فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز :

فایل ورد مقاله شناسايي عوامل موثر بر دانش پايداري آب زراعي در بين گندم کاران شهرستان اهواز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 65 تا 77 منتشر شده است.
نام: شناسایی عوامل موثر بر دانش پایداری آب زراعی در بین گندم کاران شهرستان اهواز
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دانش فنی
مقاله مدیریت منابع آب
مقاله گندم کاران
مقاله اهواز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عمانی احمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف اصلی تحقیق حاضر شناسایی سطح دانش پایداری آب زراعی در بین گندم کاران شهرستان اهواز می باشد. این تحقیق از نوع تحقیقات کاربردی و به روش توصیفی از نوع همبستگی بوده و از تکنیک های تحلیل مسیر و عاملی در تعیین عوامل موثر بر سطح دانش پایداری آب زراعی استفاده شده است. تعداد نمونه آماری بر اساس فرمول کوکران برآورد گردید (n=110 و N=1370). روش جمع آوری اطلاعات در این تحقیق از طریق مطالعه اسنادی و به شیوه میدانی صورت گرفته است. وسیله اصلی مورد استفاده در این تحقیق پرسشنامه می باشد که برای سنجیدن اعتبار آن مقدار ضریب کرونباخ آلفا محاسبه گردید. بر اساس نتایج حاصل از تحلیل عاملی مشخص شد که شش عامل ویژگی های اقتصادی، استفاده از کانال های ارتباطی، متغیرهای فعالیت های آموزشی و ترویجی، فعالیت های اجتماعی، دانش و اطلاعات، و حمایت های دولت در مجموع 69 درصد تغییرات سطح دانش فنی گندم کاران را تبیین می نماید. در ادامه بر مشخص شدن نقش مستقیم و غیر مستقیم هر یک از عامل ها بر متغیر وابسته تحقیق از تحلیل مسیر استفاده گردید.

توضیحات بیشتر