فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران :

فایل ورد مقاله بررسي عوامل موثر در پذيرش مديريت ريسک توسط دامداران صنعتي استان تهران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 51 تا 63 منتشر شده است.
نام: بررسی عوامل موثر در پذیرش مدیریت ریسک توسط دامداران صنعتی استان تهران
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پذیرش
مقاله مدیریت ریسک
مقاله دامدار صنعتی
مقاله سازه
مقاله تهران

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: طباطبایی فروغ
جناب آقای / سرکار خانم: پزشكی راد غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: فعلی سعید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف کلی این پژوهش که با روش توصیفی، همبستگی انجام شده است، بررسی سازه های موثر بر پذیرش مدیریت ریسک در دامداری های صنعتی می باشد. جامعه آماری تحقیق شامل دامداران صنعتی استان تهران است (N=325) که تعداد 175 نفر از آنها به عنوان نمونه، با استفاده از روش نمونه گیری خوشه ای انتخاب شدند. ابزار اصلی این تحقیق، پرسشنامه ای است که روایی صوری آن با کسب نظر اساتید و صاحب نظران حوزه ترویج، دامپروری و دامپزشکی تایید شد. آزمون مقدماتی برای به دست آوردن پایایی پرسشنامه انجام گرفت و ضریب آلفای کرونباخ بین 078 تا 094 به دست آمد. یافته های این پژوهش نشان می دهند که میزان پذیرش اکثریت دامداران (49 درصد) از روش های مدیریت ریسک در سطح «متوسط» است. همچنین، این یافته ها نشان می دهند که مهم ترین روش های مدیریت ریسک در دامداران، مشاوره با متخصصان، کارشناسان و استفاده از دامپزشک است. یافته های حاصل از آزمون همبستگی نشان می دهند که بین متغیرهای فاصله دامداری تا محل سکونت، میزان آگاهی از عوامل به وجود آورنده ریسک، مقدار سرمایه، میزان استفاده از وام، درآمد سالانه، تعداد راس واحد دامداری، میزان استفاده از منابع اطلاعاتی با متغیر پذیرش مدیریت ریسک رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد. در تحلیل رگرسیون چندگانه خطی، متغیرهای مقدار سرمایه، درآمد سالیانه و میزان آگاهی از عوامل به وجود آورنده ریسک، 5090 درصد از تغییرات متغیر مدیریت ریسک دامداران را تبیین می کنند.

توضیحات بیشتر